Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Cesta na Nový Zéland

Cesta na Nový Zéland

Jana Šulcová

Část 1/10

Poznatky čtenářky Babinetu paní Aleny V. z Přerova a jejího pobytu na Novém Zélandu upravila Jana Šulcová

Po delších přípravách nastal dlouho očekávaný den. U nás je silný mráz a my se vydáváme za sluncem na Nový Zéland, který je vzdálený od nás 26 000 km.

Cesta na Nový Zéland se začala uskutečňovat. Odlétáme z letiště ve Vídni, kam nás odváží starší syn a při cestě zpět pojedeme do Brna autobusem se Student Agence.

Značení ve Vídni je výborné a tak se dostáváme bez problémů na letiště. Na několik minut se dá zaparkovat přímo před hlavní budovou letiště, což je výhodou a nemusíme tahat zavazadla. Jen si příště musíme dávat větší pozor, kde zaparkovat! Protože syn zaparkoval špatně a tak ho během několika minut málem odtáhli, ale že přišel včas, tak ho tato nepozornost stála „jen“ 200 Euro. Omluva se nepřijímá a tak musíme zaplatit.

K mé velké smůle umím anglicky jen pár frází a tak mám připravený po ruce slovník. Ještě že se mnou jede můj 15letý syn, který umí docela dobře anglicky. V myšlenkách si vyčítám, že proč jsem se nenaučila anglicky, ale nyní je již pozdě.Po odbavení na letišti se ve spleti jazyků snažím zaslechnout češtinu, ale bohužel ji neslyším.

Na Nový Zéland není přímý let a tak nás čeká mezipřistání a přestup. Před námi je několik desítek hodin letu. Letíme směr Vídeň – Kuala Lumpur, kde přesedáme na jiné letadlo směr Kuala Lumpur – Auckland, což je naše cílové město.

Odlétáme letadlem Boing 777 – 200 Malajské společnosti. Vybavení letadla je příjemné a vedle sebe sedí v řadě vždy deset cestujících a uprostřed je ulička. V opěradle předchozího cestujícího má každý zabudovanou malou obrazovku. V nabídce je velké množství filmů, počítačových her, ale i hudby a nechybí ani mapa, která nás informuje, kde se právě nacházíme a kolik je venku stupňů. Když člověk umí anglicky, tak má opravdu z čeho vybírat a tím si tak vyplnit čas, protože cesta do Kuala Lumpur trvá čistého času 12 hodin. Letadlo uletí za hodinu asi 1000 km a venku je neuvěřitelných –60“C. Brrrrrrrrrr!

Výhodu má ten, kdo může během letu spát. Mně se to bohužel nepodařilo a tak po 7hodinách letu jsem pořádně unavená a začínám se cítit nepohodlně. To jsem ještě netušila, že to bude daleko horší. Příště se budu snažit za každou cenu aspoň na několik hodin usnout.

Letadlo přistává v Kuala Lumpur, hodiny ukazují 7 hodin ráno místního času a my máme celý volný den, protože naše další letadlo odlétá až ve 21,30 hod. Být v tomto velice krásném a zajímavém městě a neprohlédnout si jeho zajímavosti, by bylo škoda. A tak se vydáváme směr město.

Máte také poutavé zážitky z cest? Chcete se o ně podělit s ostatními? Napište svůj příspěvek a pošlete ho do redakce na info@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip