Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Je libo koktejl, dámy?

Je libo koktejl, dámy?

Redakce Babinet

Sluneční brýle, tílka s tenkými ramínky, žabky, opalovací krém, slaměný klobouk, zeleninové saláty, vodní meloun, točená zmrzlina, lehátka na opalování, plavky a koupaliště. Je toho spousta a samé výborné věci. Jak jinak. Léto samo o sobě je skvělé roční období.

Teplé letní dny nás přímo vyzývají k tomu, abychom trávili co nejvíce času mimo domov. A teprve když si venku dostatečně užijeme, stáhneme se odpočívat pod střechu a saháme po něčem osvěžujícím.

Pro tento okamžik vám nabízíme něco zvlášť speciálního, co ocení především milovníci kávy. Něco mezi ledovou kávou a míchaným koktejlem skvělé chuti:

Právě pro letošní léto nabízí Douwe Egberts dva tipy lahodných letních nápojů, které zaručeně osvěží. Dokonalou chuť obou koktejlů mj. zaručí vyvážená kombinace mléka, smetany a lahodné kávy ve výrobku 3in1 od Douwe Egberts. Je na vás, zda si vyberete alkoholickou či nealkoholickou variantu.

1. Nealko - Gate special koktejl:

1 kopeček vanilkové zmrzliny

čokoládový toping

1x 18 g balení kávy Douwe Egberts 3v1, 1,5 dcl horké vody, 5 kostek ledu

2 cl coco moninu (lze nahradit kokosovým sirupem, event. strouhaným kokosem s vodou)

šlehačka

rozinky na ozdobení

Pokud chcete otestovat Gate special koktejl přímo od profesionálů, rozhodně se vydejte do restaurace GATE v pražském Karlíně www.gate-restaurant.cz

Máte-li ovšem chuť vychutnat si koktejl na vlastní zahradě či v pohodlné sedačce obývacího pokoje, zde je recept, jak jej vyrobit vlastními silami :

Do skleničky vložte kopeček vanilkové zmrzliny, upěchujte a přelijte čokoládovým topingem, pomocí kterého vytvoříte ozdobný přechod mezi vrstvami.

Horkou kávu Douwe Egberts 3 v 1 zchlaďte v shakeru pomocí kostek ledu, přidejte coco monin. Vytvořenou směs přelijte do skenice, ozdobte šlehačkou a rozinkami.

Osvěžující koktejl je hotov!

2. Alko Gate kokteil :

1 kopeček vanilkové zmrzliny

1x18 g balení kávy Douwe Egberts 3 v 1 smíchané s vodou

1,5 dcl horké vody, 5 kostek ledu

1 cl tuzemského Rumu

2 cl likéru Kahlua (nebo jiného kávového likéru)

šlehačka

Granko na ozdobení

Opět nejprve vložte zmrzlinu, kterou ve sklenici upěchujte. Zchlaďte horkou kávu Douwe Egberts 3 v 1 pomocí kostek ledu, pak přidejte do skakeru tuzemský Rum a Kahluu. Vytvořenou směsí přelijte zmrzlinu, koktejl ozdobte šlehačkou a posypte Grankem.

Opět je jen na vás, zda si koktejl vyrobíte sami, či otestujete barmanské dovednosti v pražské restauraci GATE.

Douwe Egberts 3 v 1 Vám přeje dobrou chuť!

Více o kávě Douwe Egberts

Kávu Douwe Egberts distribuje akciová společnost Balírny Douwe Egberts. Novinkou je instantní praktické balení Douwe Egberts 3 v 1. Jde o směs kávy Arabica a Robusta, cukru a smetany se zdůrazněním pravé chuti kávy. Prodává se v balení po 180 g a obsahuje 10 jednotlivých balení. Doporučená cena je 45,- Kč.

Pro maximální skvělou chuť doporučujeme kávu zalít 80° C horkou vodou. Optimální dávkování představuje zhruba 1,5 dl vody na 18 g balení. Pochopitelně záleží na osobní preferenci každého.

Více informací na www.douwe-egberts.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip