Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Týna: Manžel mě nechce vidět rodit! Je to pokrytec?

Týna: Manžel mě nechce vidět rodit! Je to pokrytec?

28.12.2018 - redakce Babinet.cz

Za pár měsíců mě čeká porod našeho prvního dítěte. Těhotenství jsem měla už od začátku poměrně náročné a s komplikacemi. První tři měsíce jsem komplet prozvracela a bývám celkově hodně unavená. Kdykoliv se mi udělá špatně, nebo je mi slabo, můj manžel ihned přispěchá na pomoc. To ano. Křivdila bych mu, kdybych řekla, že mi není momentální oporou. Ale můj manžel je i přes všechny těhotenské peripetie skálopevně přesvědčený, že k porodu prostě nepůjde. Ale já ho tam chci. Je to naše společné dítě.

U nás však na téma porod vznikají neustále jen další a další hádky. Manžel mi neurvale vytýká, že jsem umanutá. Že prý jej tlačím do něčeho, co mužům není přirozené. Dokonce pronáší stupidní věty o tom, že ženský klín je pro muže přitažlivou záležitostí a tak by to mělo zůstat. Prý muž opravdu nestojí o to, aby viděl ženu a potažmo její tělo v téhle situaci. Žena, která se svíjí v porodních bolestech, prý muži ukazuje, do jak bolestivé šlamastiky ji vlastně dostal. Já se s tímto alibistickým tvrzením však odmítám smířit. Je to náš společný potomek, tudíž i porod by měl být společnou záležitostí. Upřímně řečeno mě ani nezajímají jeho argumenty. Jsem celkem ochotná připustit a pochopit, že mu to všechno kolem porodu nemusí být úplně příjemné, ale on snad rodit nemusí. Mě to přece také nebude příjemné. Chci ho tam mít jen jako svou oporu. A to on razantně odmítá.

Já svého muže nechci k ničemu nutit, ale tenhle jeho postoj mě zraňuje. A to pořádně. Copak jsme opravdu tak zamrzli v době, když se na tohle muž dívá takhle? Můj klín je tedy pro jeho potěšení, ale když mám prostřednictvím tohoto orgánu porodit jeho dítě, je mu to proti srsti? To se nedokáže ani trochu překonat a být mi v tu těžkou chvíli po vůli? Vedeme kvůli tomu boje, ale ten boj nemá vítěze. Já si stojím za tím, že je jeho povinností být u porodu a on nechce ustoupit ze stanoviska svého. Tedy jistit vše z bezpečné vzdálenosti. Ale tohle já považuju za zbabělost. Vydrželo to tolik mužů, tak proč by nemohl i můj manžel? Opravdu se svou ženou prochází muži porody z donucení? Nebo to dělají jen ti, kteří své ženy skutečně milují? Ráda bych se dobrala nějaké odpovědi, ale stejně to nezmění nic na tom, že už teď mě můj manžel mimořádně hodně zklamal.

Týna, 28 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Jakaz
30.12.2018 16:57

Mám už dospělé děti, tehdy tátové u porodu nebyli a nevím, zda bych to chtěla. Oba mé porody skončily na operačním sále. Zeť u porodu byl a dceři byl oporou. Ale tohle bych nikdy nevymáhala, může se to vymstít; znám pár případů, kdy byl manžel u porodu a pak z toho měl trauma a dost dlouho se manželky nemohl ani dotknout a další dítě v žádném případě nechtěl. Pokud mužský na to nemá náturu, nesnese krev, tak bych ho v žádném případě do toho nenutila.Myslím, že to jeho lásku k dítěti nijak neohrozí, pokud nebude u porodu. J.K.

zaira
30.12.2018 17:35

Já si už 25 let stojím za názorem, že chlap k porodu nepatří. Že jsou věci, které nemá vidět, počínaje holením nohou, dřepěním na WC, konče porodem... V době kdy jsme zvažovali děti to začalo být v módě, dnes už se ví, že to opravdu nemusí skončit dobře. A to mluvím o těch, kteří by byli ochotni k porodu jít. Ale nutit někoho, ve smyslu podívej se jak trpím, co všechno já musím vydržet a ty nemusíš... to vůbec. Muž si své ženy nebude více vážit. Buď si jí váží i tak nebo ne a tohle ničemu nepomůže.

modrodolka
30.12.2018 20:41

modrodolka Jakaz i Zaira mají úplnou pravdu, madam, jste rozmazlená a tvrdohlavá. ještě chybí, abyste si dupla nožičkou. Manžel asi ví, proč tam nechce a vy byste měla říci"to víš, že tam nemusíš, když nechceš, počkáš venku a až bude děťátko venku, přijdeš ho přivítat". Většina chlapů nemůže vidět ani injekci a divím se, že toužíte, aby vás viděl ve stokrát horším stavu, než když tlačíte s těžkou zácpou. V životě budete čelit mnoha těžkým chvílím, buďte trochu statečná a samostatná a ne ukňučená Milka. Jinak vám jednou uteče a nebude divu. Ať se vám narodí zdravé děťátko!

Sese
3.1.2019 14:31

Tak tohle po něm nemáte právo tvrdošíjně chtít.

Kája7512
3.1.2019 22:17

Byl jsem u porodu obou dětí a jsem za to rád. Každý chlap to ale může vidět jinak.

starykocour
26.3.2019 09:10

Jsem "ze staré školy". Chlap k porodu nepatří. Ostatně, taky si ženu nebudu brát na sál, až mi budou brát žlučník, nebo něco jíného.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip