Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Nemám žádné soukromí! Manželka je učiněný slídil

Nemám žádné soukromí! Manželka je učiněný slídil

27.12.2018 - redakce Babinet.cz

Moje žena byla vždycky žárlivá, ale teď už snad totálně přišla o rozum. Její žárlivost začala hraničit s chorobným slíděním a absolutní nedůvěrou. A já jí přitom nedávám absolutně žádný důvod.

Jsem oční lékař a samozřejmě přicházím do styku s  ženami. Nikdo nežijeme jen sám pro sebe a tak je jasné, že se potkávám s ženami dnes a denně. S krásnými ženami. Od té doby, co se mi podařilo otevřít svou malou soukromou praxi a klientela se mi začala markantně rozrůstat, moje žena je jako utržená z řetězu. Žárlí, slídí a vyslýchá mě, seč jí síly stačí. Já jí nedávám k žárlení sebemenší důvod, ale ona si to nenechá vysvětlit. Prohlíží mi telefon, kontroluje mě v práci a kdykoliv chci jít někam bez ní, je vzteky bez sebe.

Když přišel můj velký pracovní úspěch a zmíněná praxe, rozjelo se její žárlení naplno. Automaticky si vyfantazírovala, že nezbytným doplňkem každého úspěšného muže je mladá milenka. Což je úplný nesmysl. Ona si však neustále jede to své dokolečka dokola. Zdravá míra žárlivosti je asi v pořádku, ale to co předvádí moje žena, je k nesnesení.

Pravidelně mi leze do telefonu, lustruje mi sms zprávy a pak mi do očí lže. Tvrdí, že žádné zprávy nečetla. Přitom si sama naběhne tím, že se mě rádoby nenápadně vyptává na informace a jména, o kterých právě tyto zprávy jasně hovoří. Každý den se kvůli tomu hádáme a vjíždíme si do vlasů. Začala být velmi rychle zhýčkaná mým momentálním postavením a roupama neví coby. Permanentní kontroly všech mých aktivit na sociálních sítích, projíždění historie v počítači a neustálé výslechy na to co, kdo, proč, kdy, jak. To všechno je poslední měsíce neodmyslitelnou součástí mých dnů. Už několikrát jsem ji rázně upozornil, že tohle je za hranicí veškeré slušnosti, ale moje žena tohle považuje za kopání kolem sebe, právě proto, že něco skrývám. Už nevím, jak jí normálně vysvětlit, že se nic neděje a že nikoho nemám. Už mě ale unavuje neustále krotit její fantasii. Je krajně nepříjemné, kdy musím na svém pracovišti omlouvat její telefonní útoky a kontroly. Když jdu s kolegyní na oběd, je moje žena rozžhavená do běla a hned mám pět milionů vzkazů.

Vůbec nechápu, co se s ní stalo. Netuším, kde se v ní najednou probudil ten pocit ohrožení. Nikdy jsem neudělal nic, co by mělo tohle chování odstartovat. Začínám se s ní dusit a popravdě řečeno se za tu její hysterii stydím.

Dan, 39 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kalupinka
27.12.2018 14:23

Ani jsem nemusela být lékařka a měla jsem doma totéž. Úplně stačilo, že jsem začala chodit cvičit u nás na sídlišti, abych se trochu zbavila přebytečných kil po vážné nemoci. Doma byly takové cirkusy, že se u nás nedalo vydržet. Od té doby uplynulo 12 let. Dneska žiju spokojeně sama, nikdo mi nemůže kecat do toho, zda si mohu zvýšit kurzem kvalifikaci či s kamarádkou na kafe, a roky manželství beru jako skutečně promarněné s někým, komu jsme celý život jen ustupovala, aby byl klid. Jenomže jednou přijde situace, kdy už není kam ustoupit. Vyjít s někým takovým by byla utopie. Že se bývalému se rozpadl i další vztah, tomu se ani nedivím. Ono když přijdete po práci s nákupem domů a slyšíte, kde jsi zase byla, ty k...o, to myslím odejde každá, která je trochu normální. Vám pane doktore můžu jenom doporučit, rozveďte se dřív, než si Vaše partnerka začne dělat nárok na to, abyste ji vyplatil z ordinace, na kterou jste se zmohl vlastní pílí. Ať jde dáma do práce, aspoň přijde na jiné myšlenky, jak je vidět, má v hlavě samé blbosti, místo aby byla ráda, že má úspěšného muže a snažila se mu aspoň trochu vyrovnat, aby se za ní nemusel stydět....

modrodolka
30.12.2018 21:24

Plzák říkal-od alkoholika a žárlivce zdrhnout!!! Jste asi slušný a hodný člověk. Ale až moc- koukejte zařvat (ne před dětma), že se s ní o takových blbostech nebudete bavit a ještě slovo a rozvádíte se. jestli bude bulet, nebaštěte jí to. Neodpovídat na nic, oni totiž hrozně chtějí, aby jim to bylo vymlouváno. Takže jen jednou navždy a velmi, velmi důrazně, to co radím. Musí být v šoku a věřit, že zdrhnete. Jak ještě někdy nabere dech k dalším "kecům", jen se na ní podívejte, že jí ztuhne krev v žilách a nepřestane-li, okamžitě a bez řečí odejděte ven, kdybyste měl jezdit z konečné na konečnou. Taky se to dá léčit, jako alkoholismus, ale v ůspěch moc nevěřím. Telefony do práce jí důrazně zakažte, povolte pouze sms ve velmi důležitých případech. Budťe chlap!

pepa99
27.1.2019 18:44

Zaujímavé něco na tom bude.

pepa99
27.1.2019 18:49

Zajímavé něco na tom bude.

pepa99
27.1.2019 18:53

Zajímavé něco na tom bude.

pepa99
27.1.2019 18:55

Zajímavé něco na tom bude.

pepa99
27.1.2019 18:56

Zajímavé něco na tom bude.

pepa99
27.1.2019 19:00

Zajímavé něco na tom bude.

MadlaJ
27.1.2019 19:10

?

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip