Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Dokonale čistí digestoř, nebo konec plísní v koupelně? To vše vyřeší vinný ocet

Dokonale čistí digestoř, nebo konec plísní v koupelně? To vše vyřeší vinný ocet

22.12.2018 - redakce Babinet.cz

Již v minulosti jsme se poměrně podrobně věnovali vychytávkám s octem. Dozvěděli jste se, k čemu využijete ocet jablečný a s čím vším vám může pomoci. Totéž vás čeká i dnes. Avšak v hlavní roli bude ocet vinný. I s ním se v domácnosti dají realizovat drobné zázraky, které rozhodně oceníte.

Pán salátů

Když potřebujete jako hostitelka zazářit s tím nejúžasnějším salátem, určitě se bez vinného octa neobejdete. Vinný ocet je pro dochucení zálivek, omáček, dresinků i marinád jednoznačně tou nejlepší volbou. Můžete samozřejmě dochucovat dle vlastní fantazie, ale některé pokrmy jsou prostě bez vinného octa neúplné. Něco jim chybí. A to něco, jim dodá až kapka vinného octa. Vinný ocet ale není pouze hvězdou kuchyně. Využijete jej i jindy, jinde a jinak. Ptáte se jak? To se dozvíte hned teď.

5x JINAK s vinným octem

Jablečný, nebo vinný. Není to jedno? Není. Tam, kde pomůže jablečný ocet, se trochu ocet vinný ztrácí. A naopak. K čemu tedy právě vinný ocet? Proč se bez něj neobejdete a na co je kadet?

1. Plíseň na sprchovém závěsu

Sprchový závěs je vždycky problém. Permanentní vlhkost, která se v koupelně drží, to sprchovému závěsu zrovna neulehčuje. Plíseň se objevuje stále dokola a dokola. Pokud vyčistíte zaplísněná místa teplým vinným octem, bude závěs nejen čistý a zbaven bakterií, ale další plísni bude odolávat podstatně déle.

2. Vyčistí stěrače

Jste li řidič, či pozorný spolujezdec, pak si určitě vybavíte příšerné šmouhy, které po čase zanechávají na předním skle gumy stěračů. Když čas od času čistící plochu stěračů otřete vinným octem, budou opět spolehlivě krásně leštit. Ne roztírat nečistotu.

3. Odstraní zbytky dálniční známky

V autě ihned poznáte, kde se zhruba dálniční známka nacházela. Stopa po ní je ještě jasně viditelná, byť jste ji odlepili před půl rokem. Umorousané místečko v rohu, na které se nabalují další a další nečistoty, dokáže být při jízdě pořádně trnem v oku. Příště tedy namočte hadřík do vinného octa a bezpracně zbytky známky odstraňte.

4. Sypká a nelepivá rýže

Rýže v sáčku ne vždy na talíři vypadá tak, jak jste si představovali. Slepené hromádky ztěžklé rýže asi nejsou to pravé. Příště proto k vroucí vodě přidejte 2 lžíce vinného octa.

5. Čistí digestoř

Mastnota a evidentní znečištění. Tak za chvíli vypadá digestoř, i když se o ni pravidelně a poctivě staráte se vší pečlivostí. Digestoř však špínu přitahuje jako magnet. Příště k čištění přizvěte vinný ocet a máte vystaráno. Stejně jako sprchový závěs, bude digestoř nejen krásně čistá, ale v tomto stavu vydrží podstatně déle.

Pokud jste o některých tipech již věděli a nic ze seznamu vás příliš nepřekvapilo, rozhodně si nenechte ujít další článek. Najdete v něm další rady, jak vinný ocet využít. Umí toho totiž mnohem víc. O tom však již hned příště.

Napsala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip