Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Bugatti Chiron můžete vidět v Praze. Z Lega.

Bugatti Chiron můžete vidět v Praze. Z Lega.

10.12.2018 - redakce Babinet.cz

Alza.cz dnes ve spolupráci se společností LEGO®Technic jako první v ČR ukázala svým zákazníkům na Showroomu v Holešovicích model Bugatti Chiron v reálném měřítku 1:1.

 

 

Za poslední 3 roky Alza.cz prodala 2 miliony hraček v hodnotě přes 1 miliardu korun a netají ambici stát se jedničkou na českém trhu hraček. Sortiment se neustále rozšiřuje o aktuální novinky, zejména v oblasti chytrých hraček. Prodej hraček na Alza.cz vzrostl za první 3 kvartály ve srovnání s loňským rokem o 60%. Firma nabízí více jak 10 tisíc hraček, 10 tisíc knižních titulů pro děti, kompletní sortiment pro nejmenší,sportovní vybavení pro děti a nejširší nabídku počítačů, konzolí, her a další elektroniky. Průměrně se prodalo za poslední tři roky ročně 667 tisíc hraček, letos odhady atakují milionovou hranici.

Nejúspěšnější kategorií na hračkách jsou za poslední 3 roky stavebnice LEGO®, jejich podíl v tomto segmentu dlouhodobě přesahuje 20 %. V letošním roce Alza.cz také uvedla na trh exkluzivní sady, mezi nimiž byla i největší LEGO® stavebnice všech dob, Star Wars Millenium Falcon se 7541 dílky. I přes vysokou pořizovací cenu (19 890 Kč) se prodalo již 270 kusů. Druhá nejoblíbenější je pak Harry Potter Bradavická Velká síň. Model unikátního vozu Technic Bugatti Chiron si nyní zákazníci mohou pořídit za akční cenu 7 999 Kč, přičemž na místě zájemci získají voucher na slevu dalších 1 000 Kč.

Letos se na trhu objevilo hned několik novinek, ježse staly hitem: kuličková dráha Gravitrax, panenky L.O.L. Suprise či různé druhy tvořivého slizu podporující dětskou kreativitu. Nejprodávanější položka je již několik let po sobě plyšový mimozemšťan Alzák, kterého se prodaly desítky tisíc kusů. Velmi populární jsou také společenské hry Dobble a Krycí jména.

Bestsellerem letošního roku se stala velká elektrická autíčka pro děti (tisíce prodaných kusů). Každoročním hitem mezi dětmi (i tatínky) jsou herní konzole NINTENDO SWITCH, Playstation 4XBOX ONE s pořádnou porcí herních novinek. Jen tento sortiment meziročně rostl o 58 %, celkem se letos prodalo 45 tisíc konzolí. Co se týká virtuální reality, nejprodávanější byly tento rok brýle pro virtuální realitu HTC Vive, Oculus, Playstation VR. V této kategorii se prodalo 16 tisíc kusů zboží.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více o sortimentu hraček zde: https://www.alza.cz/hracky.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip