Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Betlémské světlo, adventní koncert nebo vánoční krmení zvířátek

Betlémské světlo, adventní koncert nebo vánoční krmení zvířátek

17.12.2018 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách v období 17.12. 2018 - 6.1. 2019

 

Akce na týden 17. - 23. 12.

Betlémské světlo v Muzeu T. G. M. Rakovník (21. - 23. 12.)
Stejně jako minulý rok, tak i letos bude plát v rakovnickém muzeu a na pobočkách Nové Strašecí, Jesenice, Lány a Skryje Betlémské světlo dovezené z Betléma a po Čechách rozváženo českými skauty.
Více zde: http://www.muzeumtgm.cz/

Adventní koncert na hradě Křivoklát (21. 12.)
V pátek 21. prosince proběhne v Královském sále hradu Křivoklát koncert hudebního souboru Barokní andílci, který všechny naladí na vánoční čas. Na diváky čeká příjemná atmosféra s hudbou a historií. Koncert začíná v 18 hodin, předprodej vstupenek je v pokladně hradu.
Více zde https://www.hrad-krivoklat.cz/cs

Vánoční koncert Diogenes (21. 12.)
Zámek ve Zruči nad Sázavou zve diváky na vánoční koncert v zrcadlovém sále od 19 hodin. Hrát se budou koledy, spirituály a vánoční písně duchovní i světské.
Více zde: https://www.mesto-zruc.cz/turista-old/

Interaktivní Betlém na statku Luníkov (22. 12.)

V prostorách nově opraveného statku Luníkov u Žižic mají děti i dospělí možnost hádat, jak doopravdy vypadal betlémský chlév kolem roku 0. Sami se pak pustí do jeho stavby pomocí kulis a samostojících 1 m vysokých loutek. Jestlipak si Ježíšek čistil zoubky? Mohla Panna Marie jíst pomeranče? A měl svatý Josef rád pečené brambory? Jak vůbec tehdy vypadal chlév v Betlémě? Pokud tomu bude počasí přát, odehrává se luštění a hádání na dvoře a v zahradě statku. Dospělí si zatím mohou dát svařené víno, výbornou kávu nebo posedět v teplé krčmě u dobrého jídla.
Více zde: www.zizice.cz

Vánoční krmení zvířátek v Zooparku Zájezd (22. - 23. 12.)
Ani před vánočními svátky zoopark nezahálí a pořádá komentovaná krmení surikat, chameleonů, lam nebo velblouda. Všech těchto krmení se mohou návštěvníci aktivně účastnit a za dozoru chovatelů zvířata sami nakrmit. Pokud by chtěli návštěvníci potěšit i ostatní zvířata, tak v zoo u lemurů mohou pod vánoční stromeček darovat jakoukoliv zeleninu či ovoce, za kterou bude zoopark vděčný.

Akce na týden 24. - 30. 12.

Výstava betlémů na Svaté Hoře u Příbrami (21. 12. 2018 - 7. 1. 2019)
V Mníšecké kapli kostela Nanebevzetí Panny Marie Svatá Hora u Příbrami bude otevřena výstava betlémů. Vernisáž výstavy proběhne 20. prosince od 16 hodin a v průběhu vánočních svátků bude otevřeno od 10 do 16 hodin.
Více zde: svata-hora.cz

Vánoční koncert Sboru sv. Ignáce Březnice (29. 12.)
Sbor sv. Ignáce Březnice zve návštěvníky na tradiční vánoční koncert v kostele sv. Rocha na březnickém hřbitově. Jako houslový doprovod zahraje Erika Feitová, na varhany Irena Brodníčková.
Více zde: https://www.breznice.cz

Večerní vánoční prohlídky na zámku Loučeň (25. - 26. 12.)

Atmosféru zámeckých komnat po setmění si mohou vychutnat návštěvníci na zámku Loučeň. Na cestu honosnými pokoji jim bude svítit světlo tak, jako za starých časů - jen s desítkami voskových svíček. Na cestě setmělými zámeckými pokoji narazí i na nečekané překvapení. Třeba se ocitnou v pokoji, kde se právě kněžna chystá vyvolávat se svými přítelkyněmi duchy. 
Více zde: https://www.zamekloucen.cz/

Vánoční bohoslužby v kostele sv. Prokopa v Sázavě (24. 12. 2018 - 13. 1. 2019)
Římskokatolická farnost v Sázavě srdečně zve na vánoční bohoslužby v poutním chrámu sv. Prokopa v areálu Sázavského kláštera a v kostelích v jeho okolí.

Vánoční cukrování v Dobrovických muzeích (26. 12.)

Dobrovická muzea zvou na druhý svátek vánoční do svých unikátních expozic. Pro děti bude připravena interaktivní tabule a výtvarná dílna. Ale především bude po celý den možná exkurze v cukrovaru, kde návštěvníci uvidí na vlastní oči výrobu cukru v našem největším cukrovaru. Na exkurzi je třeba objednat se předem. Nebude chybět také hřejivý šálek něčeho dobrého.
Více zde: https://www.dobrovickamuzea.cz/vanocni-cukrovani-r25511.htm

Vánoční hudební prohlídky na zámku Radim aneb Vrtochy hraběnky Leopoldýny (26. 12.)
O druhém svátku vánočním zve zámek Radim návštěvníky na speciální vánoční prohlídky, při kterých vyslechnete v různých komnatách zámku krásné renesanční skladby v podání hraběnky Leopoldýny. Tato záhadná osoba zahraje na loutnu a další nástroje skladby zachovalé z doby Rudolfa II., ale návštěvníci se mohou těšit i na vánoční koledy z
celé Evropy. Hudební prohlídky se uskuteční od 11, 13 a 15 hodin a doporučuje se rezervace míst.
Více zde: https://zamek-radim.cz/

Akce na týden 31. 12. - 6. 1.

Novoroční ohňostroj - Slaný (1. 1. 2019)
Královské město Slaný zve všechny děti a dospělé na tradiční Novoroční ohňostroj, který proběhne 1. ledna 2019 od 18 hodin na Masarykově náměstí ve Slaném.
Více zde: https://www.infoslany.cz/cs/modul/web/akce/15160-novorocni-ohnostroj/

Tříkrálový koncert v Kutné Hoře (6. 1. 2019)
Římskokatolická farnost Kutná Hora Sedlec pořádá u příležitostí svátku Tří králů koncert. Místem konání  je Sedlecký klášter s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře. Na koncertě vystoupí schola mládeže Kusch a žáci Základní umělecké školy v Kutné Hoře a začíná v 15 hodin.
Více zde: https://www.kutnahora.cz/web

Barokní umění ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně (25. 10. 2018 - 10. 02. 2019)
Až do 10. února 2019 mohou návštěvníci zavítat na výstavu, jež představuje více než padesát památek barokního sochařství a malířství ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně a jeho poboček Podlipanského muzea v Českém Brodě a Muzea Kouřimska v Kouřimi. Zastoupena je tvorba českých, nizozemských, německých a italských autorů od počátku 17. do konce 18. století. Vystavená sochařská díla pocházejí především z mobiliáře několika kostelů a kaplí na Kolínsku. Mezi malířskými díly jsou vedle sakrálních námětů zastoupeny žánrové výjevy, portréty, krajinomalba i zátiší. Tyto obrazy byly převážně součástí vybavení šlechtických sídel.
Více zde: https://www.mukolin.cz/cz/navstevnik/354019-barokni-umeni-ze-sbirek-regionalniho-muzea-v-koline.html

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip