Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Adventní akce ve Středočeském kraji

Adventní akce ve Středočeském kraji

13.12.2018 - redakce Babinet.cz
Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách na období 16.12. - 30.12. 2018
.
Akce na týden 10. -  16. 12.


Štědrovečerní šichta v Prokopské štole (15. - 16. 12.)
Hornické muzeum v Příbrami nechá návštěvníky vidět a zažít, jak vypadala vánoční šichta v Prokopské štole na dole Anna. Nebude chybět ani jízda důlním vláčkem. Akci pořádá Hornické muzeum Příbram.
Více zde: www.muzeum-pribram.cz

Posezení u Kamen – Stará Huť (15. 12.)
Na tradiční předvánoční koncert plzeňského hudebního souboru GUTTA zve návštěvníky Památník Karla Čapka ve
Staré Huti u Dobříše.  Příjemná hudba vykouzlí slavnostní atmosféru a návštěvníci si také mohou nakoupit ještě pár
drobností, protože součástí akce bude malý předvánoční trh. Akce začíná v 15 hodin.
Více zde: www.capek-karel-pamatnik.cz

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby na Karlštejně  (15. 12.)

Tradiční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby se koná v Rytířském sále Císařského paláce od 17 a od 19 hodin.


Tvořivá dílna v Berouně (12. a 15. 12.)

Muzeum Českého krasu pořádá tvořivou dílnu s paní Šímovou, která naučí účastníky výrobu vizovického pečiva. Pro velký zájem je nutné si místa na akci zamluvit předem. Tato akce je v Berouně pořádaná ve dvou termínech a to 12. a 15. prosince.

Akce na týden 17. - 23. 12.

Vánoční koncert pěveckého sboru Dobrovan v Dobrovických muzeích (20. 12.)
Dobrovická muzea zvou návštěvníky na vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Dobrovan. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince od 17 hodin v sále muzeí.
Více zde: www.dobrovickamuzea.cz/o-muzeu/

Soutěž O nejchutnější a nejkrásnější vánočku v Rakovníku (18. 12.)
Muzeum T. G. M. Rakovník zve na 21. ročník oblíbené předvánoční soutěže "O nejkrásnější a nejchutnější vánočku". Akce se uskuteční v úterý 18. prosince 2018 od 17 hodin v Sále Dr. Spalové Muzea T. G. M. Rakovník. Příjemnou adventní atmosféru navodí svým vystoupením Křivoklátští hudci.  Soutěžní vánočky je třeba dodat do budovy rakovnického muzea 18. prosince do 16.30.
Více zde: www.muzeumtgm.cz

Interaktivní Betlém na statku Luníkov (22. 12.)
V prostorách nově opraveného statku  Luníkov u Žižic mají děti i dospělí možnost hádat, jak doopravdy vypadal betlémský chlév kolem roku 0. Sami se pak pustí do jeho stavby pomocí kulis a samostojících 1 m vysokých loutek. Jestlipak si Ježíšek čistil zoubky? Mohla Panna Marie jíst pomeranče? A měl svatý Josef rád pečené brambory? Jak vůbec tehdy vypadal chlév v Betlémě? Pokud tomu bude počasí přát, odehrává se luštění a hádání na dvoře a v zahradě statku. Dospělí si zatím mohou dát svařené víno, výbornou kávu nebo posedět v teplé krčmě u dobrého jídla.
Více zde: www.zizice.cz

Adventní jarmárek v Benešově (17. - 21. 12.)
V posledním adventním týdnu se na Masarykově náměstí v Benešově bude konat Adventní jarmárek.  V rámci jarmárku máte možnost vybrat si z bohaté nabídky výrobků - drobná keramika, svíčky, dřevěné hračky, vánoční dekorace, pekařské výrobky nebo textilní dekorace a doplňky. Nebude chybět ani trdelník a svařené víno.
Více zde: www.kicbenesov.cz

Vánoční trhy v Mělníku (19. – 22. 12.)
Mělnické vánoční trhy nabídnou návštěvníkům pravou předvánoční atmosféru s hudbou, divadlem a dalším kulturním programem, nebudou chybět koledy, betlém ani výtvarné dílny pro děti. Prodejci ve vánočně vyzdobených stáncích budou nabízet řemeslné výrobky, tradiční i originální vánoční dárky, svařené víno i medovinu a další dobroty.
Více zde: www.melnik.cz

Akce na týden 24. - 30. 12.

Půlnoční mše pod širým nebem v Poděbradech (24. 12.)

Možná pod hvězdami, možná na sněhu, ale určitě na Štědrý den se bude konat půlnoční bohoslužba přímo na Jiřího náměstí v Poděbradech. Zpívat se budou koledy i nové vánoční písně  a to vše pod velkým vánočním stromem v Poděbradech. Bohoslužba začíná ve 22.30.
Více zde: www.mesto-podebrady.cz

Vánoční cukrování v Dobrovických muzeích (26. 12.)
Dobrovická muzea vás zvou na druhý svátek vánoční do svých unikátních expozic. Pro děti bude připravena interaktivní tabule a výtvarná dílna. Ale především bude po celý den možná exkurze v cukrovaru, kde budou návštěvníci moci vidět na vlastní oči výrobu cukru v našem největším cukrovaru. Na exkurzi je třeba objednat se předem. Nebude chybět také hřejivý šálek něčeho dobrého pro každého.
Více zde: https://www.dobrovickamuzea.cz/vanocni-cukrovani-r25511.htm

Štěpánské koledování na Karlštejně s Chaire (26. 12.)
Tradiční vánoční koncert „Štěpánské koledování“ v podání vokálně instrumentální skupiny Chaire z Příbrami pod uměleckým vedením pana Josefa Krčka se bude konat 26. prosince. V letošním roce vystoupí CHAIRE spolu s chrámovým sborem Codex Temporis z kostela sv. Jakuba v Příbrami. Akce se koná v rytířském sále Císařského paláce.
Více zde: www.hradkarlstejn.cz

Vánoční koncert města Kolína (26. 12.)
V chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně se na druhý svátek vánoční uskuteční vánoční koncert města Kolína. Na programu jsou vánoční pastorely, písně, koledy skladatelů J. J. Ryby, J. Křičky, K. Steckera, J. Srnky a J. Strejce. Vystoupí CANTORES CANTANT a hosté Marie Matějková, Virginie Walterová, Jakub Koś a další. Při koncertu si připomeneme výročí úmrtí zakladatele sboru Cantores Cantant Mgr. Petra Hlavatého.
Více zde: http://www.mukolin.cz/cz/o-meste/

Vánoční hudební prohlídky na zámku Radim aneb Vrtochy hraběnky Leopoldýny (26. 12.)
O druhém svátku vánočním zve zámek Radim návštěvníky na speciální vánoční prohlídky, při kterých vyslechnete v různých komnatách zámku krásné renesanční skladby v podání hraběnky Leopoldýny. Tato záhadná osoba zahraje na loutnu a další nástroje skladby zachovalé z doby Rudolfa II., ale návštěvníci se mohou těšit i na vánoční koledy z
celé Evropy. Hudební prohlídky se uskuteční od 11, 13 a 15 hodin a doporučuje se rezervace míst.
Více zde: https://zamek-radim.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip