Babinet.cz  /  Magazín  /  Pod lupou  /  Mohou být muž a žena spolu šťastni?

Mohou být muž a žena spolu šťastni?

12.12.2018 - redakce Babinet.cz

Jen muž a žena, kteří chápou, že každý je jiný a funguje jinak a přitom dohromady tvoří ideální bytost mohou být ve svém životě šťastní a spokojení, napsal mi čtenář Václav Kůla.

A Václavovi dávají za pravdu nejen veřejně dostupné vědecké informace, ale i sama matka příroda. Ona stvořila muže a ženu jako dvě zcela odlišné bytosti, aby se vzájemně doplňovaly, a proto je také vybavila přitažlivostí protikladů, tedy opačného pohlaví.

Muž lovec ochránce a živitel, žena pečující o teplo rodinného krbu. On potřebuje ji a ona jeho.

A tenhle prastarý model je v nás natolik zakořeněný, že navzdory emancipaci, ženy stále hledají svého živitele a ochránce a muži tepelnou pečovatelku. Dokonce i finančně úspěšným ženám imponují ještě více finančně úspěšní muži, než jsou ony samy, protože funkce lovce živitele je v nich pravověrně zakořeněná. Tudíž jsou přesvědčené, že muž vydělává peníze proto, aby žena měla co utrácet.

Matka příroda nás vybavila velice silným genetickým kódem, který v nás přežívá od pravěku. A tudíž nás přitahuje k opačnému pohlaví. Chceme- li s ním tvořit ideální bytost musíme respektovat jeho odlišnost, aby se nestala překážkou našeho vztahu, ale naopak doplnila naše nedostatky.

Muži se řídí zcela logickým heslem, nejdřív se musím postarat o sebe, abych se mohl postarat o druhé, a proto z pohledu žen vypadají jako sobci, kteří myslí jen na sebe. Žena má spíše tendenci se obětovat, bývá šťastná, jen když udělá druhého šťastným. Její heslo zní: obětuji, abys byl šťastný. V dnešní praxi to např. znamená: budu dělat i práce, které mě nebaví, např. vařit, abys ty byl spokojený – šťastný.

Jenomže muž dojde také svého štěstí, když udělá ženu šťastnou. A nejenom v posteli, ale i v životě. Jenomže jeho lovecké poslání uživit ženu a své potomky, na něj klade těžké břemeno, protože si sebou táhne zakódovaný dědičný balvan, že na něm závisí přežití celé rodiny.

A tak se zcela logicky nejdřív se musí nasytit on, aby měl sílu na další boj o mamuta s ostatními lovci.Takže v podstatě ta mužská sobeckost, je vlastně starost o udržení si kondičky, aby mohl udělat ženu šťastnou čili finančně zajistit rodinu.

Když žena pochopí fakt, že muž místo soucítění a politování nad jejím špatným dnem, nabízí řešení jejích problémů, nikoliv proto aby jí dokázal, jak je neschopná, ale protože jí chce pomoc,

když žena pochopí, že muž nemá senzor pro mimoslovní signály a odlišné tóny hlasu a vnímá význam slov nikoliv jejich tón,

když muži naopak pochopí, že žena nechce slyšet řešení, ale potřebuje útěchu a sdílet své pocity s ním,

když muž pochopí, že slovo nikdy z úst ženy neznamená nikdy, ale právě teď a význam slůvka Ne záleží na tónu, s nímž je vysloveno, takže může znamenat: ne, třeba, možná, ano,

když muž v zápalu boje o mamuta nezapomene, že ženy netouží jen po tučných mamutech, ale také po něžných projevech lásky. A že žena mu dokazuje svou lásku oběťmi, např. že dělá i práce, které ji nebaví,

když žena nezapomene, že lovem stále tučnějších mamutů jí muž dokazuje nejen své schopnosti, ale také svou lásku,

pak spolu mohou vytvořit tu ideální duobytost, která vzájemným pochopením a nasloucháním dojde k harmonickému štěstí, což neznamená, že si každý z nich nezachová své já.

 

autor: Hana Formánková

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip