Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

11.12.2018 - komerční sdělení

Ceny všech energetických komodit letos výrazně vzrostly a stále více českých domácností dostává oznámení o zdražování. Navíc, jak experti předpovídají, na lepší časy se zatím neblýská. Jedním z řešení, jak náklady na energie snížit, je změna dodavatele.

Ačkoli zdražují téměř všichni obchodníci, změna dává smysl. V konečných cenách pro spotřebitele jsou totiž značné rozdíly. Pokud však nechcete studovat jednotlivé ceníky, můžete využít akce Garance měsíce zdarma od Bohemia Energy. S tou budete mít jistotu, že u základních ceníků vždy zaplatíte méně než u svého dominančního dodavatele.

Když věrnost není cnost

Co si budeme povídat, vyznat se v různých nabídkách není snadné. „Zkušenosti ukazují, že lidé energiím úplně nerozumí. Proto našim zákazníkům poskytujeme v tomto směru maximální podporu. Často jim vysvětlujeme, co znamená která položka na faktuře, co jsou regulované a neregulované poplatky, jakou část ceny energií jako zákazník mohou ovlivnit výběrem dodavatelem, jednotlivé distribuční sazby, tarify a mnoho dalšího,“ říká Robert Chmelař, marketingový ředitel Bohemia Energy.

Pasivním přístupem totiž Češi přicházejí o nemalé peníze. Bohemia Energy spočítala, že ročně Češi přicházejí o více než šest miliard korun. A to jen proto, že zbytečně – často dlouhá léta – zůstávají věrni jednomu dodavateli energií. Navíc, často se od svých současných obchodníků lepší ceny nedočkají. „Při ověřovacích hovorech s našimi novými zákazníky vychází najevo, že od svého stávajícího dodavatele nikdy žádnou nabídku na levnější cenu nedostali,“ dodává Robert Chmelař.

Garance měsíce zdarma

Někteří dodavatelé naštěstí vycházejí zákazníkům vstříc a přicházejí s nabídkami, které jsou jednoduché, a není třeba nic složitě počítat a porovnávat. Například s akcí Garance měsíce zdarma získají zákazníci Bohemia Energy měsíc energie zdarma, který odpovídá 1/12  neregulované části ceny z roční spotřeby elektřiny a plyn zákazníka. Tedy z té části ceny energií, kterou může dodavatel ovlivnit.

„Garance měsíce zdarma znamená, že v celkovém ročním vyúčtování zákazníkům odečteme 1/12 z celkové ceny za neregulované platby, tedy vlastně jeden měsíc silové elektřiny, včetně pevné ceny za měsíc,“ vysvětluje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Stejné je to i v případě plynu, kdy zákazníci získají zdarma jednu dvanáctinu, tedy jeden měsíc z ceny za odebraný zemní plyn a rovněž 1/12 z poplatku za stálý měsíční plat. „Oproti cenám dominantního dodavatele tak zaručujeme významnou a jasně definovanou úsporu. Smlouvu si lze navíc vybrat na dobu určitou i neurčitou podle toho, co komu nejvíce vyhovuje,“ dodává Libor Holub.

Ceny dominantního dodavatele však není třeba hlídat. S produktovou řadou KLASIK sleduje Bohemia Energy vše za vás. Měsíc energie zdarma tak garantuje i v případě, že dominantní dodavatel ceny sníží. Konkrétní výše úspory závisí na více faktorech, zejména jak elektřinu či plyn domácnost používá, kolik spotřebuje a také, v jaké lokalitě se nachází. Úspory však mohou dosahovat řádově tisíců korun.

Změna není věda

Samotná změna dodavatele není nijak složitý proces. „Pokud nám udělíte plnou moc, nikam chodit nemusíte, v Bohemia Energy vše vyřídíme za vás. Nemusíte se ani obávat, že budete muset měnit elektroměr či plynoměr, nebo že zůstanete nějakou dobu bez elektřiny,“ uvádí Libor Holub. Výsledkem pak je to, že vám světlo svítí a plyn hoří dál úplně stejně, jen levněji.

 

Zdroj: Bohemia Energy

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Lololita
12.12.2018 14:46

Sice od Bohemia energy energie nebereme, ale něco podobného by se nám hodilo, protože se nám má od nového roku zdražit hned o několik procent. Ani nechci vidět kolik budeme ve výsledku platit. Ale platit o jeden měsíc míň by se mi líbilo. Už jste někdo takto dodavatele měnil?

verunek
13.12.2018 16:07

Ano, já jsem měnila a je to jednoduchý, když je zkontaktuješ, tak to udělají za tebe. V září jsem k Bohemia Energy přešla od svýho minulýho dodavatele, kvůli nižší ceně... ceníky mají levnější plus ten měsíc zdarma ti ušetří nějakou korunu z celkovýho ročního vyúčtování navíc, tak jsem ráda. Asi bych už zbytečně nečekala, aby si nepromarnila možnost odejít od stávajícího dodavatele a aby si ještě něco zvládla ušetřit v rámci zimních spotřeb. Koho máš teď?

Lololita
14.12.2018 13:57

Tak to je super, když to je firma za mě schopná zařídit, jsem čekala, že budu muset běhat od jednoho k druhýmu s taškou plnou papírů, to určitě využiju. :D Hele teď máme ještě původní distributory, jeden by řekl, že když to jsou takový firmy, tak to člověku dokážou zařídit laciněji a ono ve finále tomu tak není. Asi teda není nač čekat, protože jak se tak dívám na lepší časy se neblýská.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip