Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Pardubický kraj  /  Předvánoční jarmark na Veselém kopci u Hlinska

Předvánoční jarmark na Veselém kopci u Hlinska

6.12.2018 - redakce Babinet.cz

Tradiční výstavu Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas v expozici lidového stavitelství na Veselém Kopci u Hlinska zakončí v neděli 9. prosince Předvánoční jarmark.

Ještě v sobotu 8. prosince si můžete v klidu užít prohlídku vyzdobených roubenek a ukázek výroby vánočních předmětů. Případně si pochutnat na staročeské zabíjačce v Hospodě Na vejměnku či zazpívat koledy s muzikou Radovanka z Jiřic. V neděli 9. prosince již Předvánoční jarmark přinese jedinečnou příležitost k nákupu originálních dárků přímo od lidových výrobců. Na Veselý Kopec se v tento den sjede stovka vybraných řemeslníků z celé České republiky. Nebudou mezi nimi chybět ani držitelé ocenění Nositel tradice v oblasti tradičních řemesel. Zastoupeny budou různé druhy výrobků: ozdoby z přírodnin, skleněné ozdoby, vyřezávané i jiné betlémy, keramika, modrotisk, figurky ze šustí, užitné předměty ze dřeva, hračky a další. „Samozřejmě, že i v neděli bude možné nahlédnout do vyzdobených roubenek. Naleznete v nich připomínku oslav zimních svátků z období od poloviny 19. století do poloviny 20. století.“, dodává etnografka a organizátorka jarmarku Ilona Vojancová. K příjemné jarmareční atmosféře přispějí vánoční koledy v podání Pouličníků z Tábora. Předvánoční jarmark začíná v 9 hodin a potrvá do 15 hodin.

S ohledem na možnosti parkování upozorňujeme návštěvníky na skutečnost, že v neděli 9. 12. bude na příjezdových komunikacích k Veselému Kopci změněno dopravní značení. Průjezd obcemi Dřevíkov a Svobodné Hamry bude možný pouze v jednom směru a to ze silnice číslo 37 (odbočit ve směru Svobodné Hamry- Dřevíkov ze silnice číslo 343 nebude možné). Prosíme o pochopení a respektování pokynů pořadatelů i policie. Návštěvníkům také doporučujeme využít možnosti dopravy linkovým autobusem č. spoje 650750104 nebo 650750106 směr Pardubice - Hlinsko a zpět.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip