Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  7 romantických míst pro svatbu na Bali

7 romantických míst pro svatbu na Bali

6.12.2018 - redakce Babinet.cz

Když v nás dozrála myšlenka a padlo jasné rozhodnutí: „Svatba bude na Bali“,  přicházelo další období rozhodování. Najít překrásné, magické, romantické a nezapomenutelné místo pro náš obřad. Takové, které nás uchvátí a zanechá v srdcích dvou zamilovaných lidí vzpomínky na celý život. A protože máme rádi rozmanitost a možnost výběru, níže ode mě máte tipy na oblasti, které jsme všechny osobně navštívili a doporučila bych je pro den „D“. Jako poslední s číslem sedm odtajím i místo, které jsme si vybrali my pro naše ANO.


Nejznámější chrám Bali „Tanah Lot“ a jeho romantická zákoutí

Tento mořský chrám najdete na každém letáku propagující Bali. Jeho okolí má však i svá romantická zákoutí a spojení moře, útesů a zeleně dodává tomuto, velmi navštěvovanému, místu prostě své. Krása tohoto chrámu mě před dvěma lety doslova dojala k slzám. Cítila jsem zde obrovskou energii a vděčnost, že zde mohu být. Pokud vám nevadí více turistů a známost místa, je to správná volba pro svatbu na Bali. Stačí si najít to svoje zákoutí a svatba může začít.

Svatba v doprovodu opic u chrámu Uluwatu

Pokud milujete výšky, krásné výhledy a vlny bouřící o skaliska, je Uluwatu to správné místo. Jako bonus vám mohou náhodně dělat společnost volně pobíhající opičky, které mají rády vše, co si zrovna dobře nehlídáte :-). Uluwatu chrám je rozsáhlý komplex a druhý nejznámější na ostrově Bali. Pyšní se nejen svojí spojitostí romantických výhledů s vysokými skalami, ale i větší návštěvností. Při objevování Uluwatu chrámu jsme měli to štěstí svatební pár vidět a tipovala bych, že fotografie z této části ostrova, díky zeleni, budou doslova zázračné.

TIP: Poznejte balijskou kulturu, podívejte se na Uluwatu a užijte si nekonečné pláže na zájezdu Příroda a chrámy Bali od 35 990 Kč.

Nejsvatebnější ÚTES nad Balangan Beach

Pokud chcete mít svoji vysněnou svatbu při západu slunce, být u moře a zažít neuvěřitelný výhled, pak nejvyhledávanější svatební útes je to pravé. Je potřeba počítat však s tím, že v řadě může stát buď spoustu turistů, nebo čekající další svatba. „ÚTES“ nad Balangan Beach jsme navštívili již po západu slunce a i přesto měl stále své kouzlo. Stáli jsme na zemi a přesto jsme měli pocit, že létáme. I ve večerních hodinách tu však bylo neuvěřitelně zalidněno asijskou populací, pro které je toto místo TOP.

Svatba na posvátném místě - Melasti Beach

Posvátné místo pro Hinduisty, jedna z perel Bali. Pro svatební obřad je zde vhodný odliv, maximálně začínající příliv. Za většího přílivu vlny dosahují až vysoko na pláž. Bílá překrásná pláž, dechberoucí zelené útesy a věčně rozvlněný Indický oceán vás určitě nezklamou. Na tomto místě se doporučuje obřad ráno, později už zde mohou být turisté. Tato pláž okouzlila i moji kamarádku, a tak si i ona užila na Bali své ANO právě zde.

Panenská pláž – Jimbaran Hidden Beach

Ideální pro menší svatby na v podstatě panenské pláži, o které turisté skoro vůbec nevědí. Pláž je ale přístupná pouze za odlivu. Musí se  tedy naplánovat vhodná doba pro váš svatební obřad a počítat s tím, že přístup je mírně ztížen.

Zážitkový vodopád – Tukad Cepung

Trochu netradičnosti a zážitků můžete najít u tohoto vodopádu. Je nesmírně členitý a najdete zde fyzické vyžití jako je brodění se vodou, přelézání vodních či kamenných překážek. Toto místo bych volila pro fyzicky zdatnější, kteří si rádi užívají zážitků, adrenalinu a nemají s sebou rodinu, která by musela zdolávat mnoho strmých schodů a a účastnit se povinných vodních přechodů, bez kterých se do jistých míst nedostanete.


Naše svatba u vodopádu TIBUMANA

To je ONO: „Tady to chceme mít!“ Padlo konečně jednoznačné odhlasování po celodenním ježdění po místech, která by se nám mohla stát osudnými pro naši svatbu. Našli jsme krásnou nedotknutelnou přírodu, spojenou s elementem vody, klidu a pohody. Turisty ještě tolik nenavštěvované místo. K rozhodnutí nám dopomohl také příjezd rýžovými poli jako v pohádce a tak bylo jasno. My a vodopád Tibumana. No koukněte sami.

A tak věřím, že i vy si najdete to své vysněné místo, na které budete rádi vzpomínat a bude vám symbolizovat váš den. Plánujete svatbu na Bali? Naplánujte si svou svatební cestu na Bali s CK Go2. Ada Tzoneva z CK Go2 vám také ráda připraví zájezd na Bali plný nevšedních zážitků.

 

Autorkou článku i fotek je Petra Doležalová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip