Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Taky si každý rok dáváte předsevzetí? A co kdybyste příští rok skutečně zhubla?

Taky si každý rok dáváte předsevzetí? A co kdybyste příští rok skutečně zhubla?

6.12.2018 - redakce Babinet.cz

Na začátku léta si vždycky říkám, jak ideální doba je to pro hubnutí. Že letos, až budou děti u babiček a na táborech a já nebudu muset vařit a mít pořád plnou ledničku, začnu s dietou. A pak léto skončí, než by člověk řekl švec a já, když je dobře, jsem na své květnové váze. Letní grilování, večerní víno, oslavy, sem tam nějaký koktejl a koláč. Těch pár výletů na kole a plavání to nezachrání. Takže vedu děti první den do školy stejně narvaná do kalhot, jako když jsem je tam vedla naposledy. Možná ještě o trochu víc. A tak většinou přemýšlím o dietě na podzim. Ale ani tohle není ta správná cesta. Spousta starostí s dětmi a školou, nákupy dárků na Vánoce. A stejně mám pocit, že držet dietu před svátky v mém případě nemá cenu. Takže nechám dietu na leden. A věřím, že tentokrát to zvládnu. Inspirací mi byla Katka, kolegyně z práce. Ta nedávno zhubla, pro mne neuvěřitelných, 14 kilo. Dívala jsem se na ni, jak v pohodě a s úsměvem, bez hladu a cvičení, ztrácí den co den ze své kulatosti. Přestala funět cestou do schodů a dokonce včera říkala, že si půjde zaběhat. Něco, co by před touhle dietou pro ni bylo nepředstavitelné. Jasně, že jsem se začala okamžitě pídit po tomhle hubnoucím zázraku. Protože jsem na vlastní oči viděla, že funguje. Bez počítání kalorií, vaření, hodin cvičení s drahým trenérem. A navíc funguje rychle.

Zajímá vás to stejně, jako to zajímalo mě? Ráda se s vámi o poznatky podělím. Tahle dieta není žádný zázrak a vlastně na ní není ani nic složitého. Když kontrolovaně omezíte ve svém jídelníčku sacharidy, tělo se samo přepne do fáze, kdy je začne nahrazovat ketony. To jsou látky, které vytvoří (a teď se držte) z vašeho uloženého tuku. To znamená - omezíte cukry, a pokud máte v těle zásoby tuku, ketony využije jako zdroj energie místo nich. A tak kila začnou ubývat. Funguje to na každého, bez rozdílu věku nebo pohlaví. Jsme tak prostě nastavení. Stav zvaný ketóza nastává v těle velmi rychle. Už druhý nebo třetí den po zahájení této diety. Takže už po několika dnech jde ručička na váze strmě dolů.

Teď si možná říkáte, že tohle všechno zní krásně, ale že nejste výživový poradce. A že nevíte, kde cukry jsou a kde ne. A nemáte čas to studovat a už vůbec se vám nechce vzdát se sladké chuti. A potraviny nebudete umět poskládat tak, aby tělu nic nechybělo… Jenže, právě od toho je tu KetoMIX. Nízkosacharidová dieta, která obsahuje všechno pro to, aby vaše tělo prospívalo a zároveň hublo.

KetoMIX dieta je rozdělena na dvě, respektive tři fáze. V první z nich se budete muset spokojit pouze a jedině s KetoMIX jídly, které dorazí až k vám domů. A se zeleninou, které byste denně měla sníst půl kila. Nemusíte se bát, hlad ani chutě mít nebudete. Dieta obsahuje vše, co tělo potřebuje – ať už jde o vlákninu, minerály nebo vitamíny. A je nastavená tak, aby se tělo „netrápilo“. Možná nejtěžší pro vás bude, jíst opravdu pravidelně, tedy pětkrát denně. K tomu vám ale jednoduše pomůže nastavený budík na každé tři hodiny. Nemusíte se obávat ani jednostrannosti jídel. KetoMIX nabízí širokou škálu produktů – od proteinových koktejlů, polévek, kaší a omelet přes pudinky, palačinky, chleba, housky až k tyčinkám. Pokud ráda sladíte čaj nebo kávu, můžete použít KetoMIX čekankový sirup, který je v dietě povolen jako sladidlo a jeho chuť je velmi podobná medu. Na stránkách www.ketomix.cz dokonce koupíte i nízkosacharidové čokolády. A pro ty z vás, které rády ukončujete den sklenkou vína, je k dispozici dokonce nízkosacharidové víno KetoMIX. Ve druhé fázi si stále budete muset hlídat příjem cukrů, ale již ne tak striktně. Třikrát denně si pochutnáte na KetoMIX pokrmech a dvě další jídla budou zcela ve vaší režii. Jedinou podmínkou je to, aby odpovídala zásadám zdravé výživy. No a třetí fáze diety už vlastně žádnou dietou není. Jde o to, abyste si návyky, které jste spolu s KetoMIX dietou získala, dovedla udržet i v dalším životě.

Tak co, zní to lákavě?  Chcete to zkusit? Je to jednoduché.  Podívejte se, stejně jako já, na stránky www.ketomix.cz, popovídejte si s výživovou poradkyní, která vám doporučí přesně to, co je pro vás vhodné a začněte. A hubnoucí novoroční předsevzetí letos bude hračka.

AUDIO rozhovor: Chcete se dozvědet více, jak tato dieta funguje? Poslechněte si rozhovor s odborníky.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip