Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Je vám přes 40 a jste bez partnera? Nezoufejte! Láska se věku neptá

Je vám přes 40 a jste bez partnera? Nezoufejte! Láska se věku neptá

4.12.2018 - redakce Babinet.cz

Žijeme sice ve svobodném světě a společnosti, přesto se některé stereotypy stále nevytratily. Jedním z nich je i nazírání na soukromý život ženy - v kolika letech by se měla seznámit s životním partnerem, v kolika letech se vdát a kdy mít dítě. Pokud se některá této obecné představě vymyká, tak je v lepším případě jen divná, v tom horším je ztraceným případem, kariéristkou nebo sobeckou dámičkou, kterou zajímá jen její blahobyt. Ano, i to je dnešní společnost. Řada žen tak má pocit, že po 30roku života jí se seznámením ujel vlak, a co teprve po 40roce. Láska však kvete v každém věku, navíc tím, jak se prodlužuje délka života je zcela logické, že se může prodloužit i doba, kdy přichází ten ideální partner, nebo přesněji řečeno, zajímavý partner, s nímž má význam vztah budovat. A pokud přeci jen nepřichází a ženy mají pocit, že v jejich okolí jsou samí zadaní nebo nepoužitelní muži, je zde ještě jedna varianta: SEZNAMKA.

Seznamky totiž ani v dnešní době nejsou přežité a možná byste nevěřili, kolik, na první pohled dokonalých, párů se společnými zájmy se jejich prostřednictvím seznámilo. Není však seznamka jako seznamka a tak, než na některou z nich klikneme a začneme hledat, je třeba si ujasnit priority, koho hledáme, o jaký typ vztahu máme zájem a na jak dlouho.

Ženy po 40roku života tak zpravidla hledají dva typy mužů, respektive vztahů. V drtivé většině vážné vztahy, ideálně do konce života a partnera, s nímž budou moci sdílet osobní i pracovní radosti a problémy, případně vychovávat děti, který jim bude oporou a jistotou a který je zabezpečí.

Existuje však ale i procento žen, veřejnost by je zřejmě nazvala kariéristkami nebo dámičkami na vysoké noze, které hledají spíše rozptýlení. Mají vybudovanou kariéru a nehledají už proto muže, aby je zajistil a byl pro ně středobodem jejich světa, ale spíše zajímavou osobnost, se kterou se budou bavit, budou moci cestovat, bude pro ně jakýmsi povyražením a rovnocenným partnerem, jak po stránce inteligenční, tak po stránce společenského postavení.

Ať tak či tak, obě dvě skupiny žen mají v seznamkách šanci nalézt a být spokojené. Ale i na samotné seznamování je třeba se řádně připravit. Pokud už máme ujasněno, koho hledáme, je třeba ještě vybrat vhodnou seznamku. Zde můžeme využít například srovnávače seznamek (např. www.lovino.cz), kde objevíme praktické informace, recenze, hodnocení uživatelů i těch, kteří již v seznámení byli úspěšní a našli protějšek přesně podle svých představ.

Srovnávače nám zároveň mohou doporučit i nejlépe hodnocené seznamky, abychom zbytečně nezkoušely všechny, které na internetu objevíme a rovnou šly téměř na jistotu. Nejlepší seznamky jsou pak pro nás jasnou volbou, kterým z nich věnovat svůj čas a vytvořit si na nich profil a parametry ideálního partnera.

Seznamování v seznamkách dnech probíhá prakticky už jen on-line. Možná straší ročníky mohou mít ze zadávání osobních údajů, fotek a korespondence skrze internet trochu obavy, ale skutečně se není čeho bát. Naopak, oproti dřívějším metodám seznamek, které posílaly na adresu bydliště přehled potencionálních partnerů pro nás představují vyšší diskrétnost. Už žádné riziko v podobě zatoulání dopisu nebo jeho doručení do nesprávných rukou, kdy by nám takováto situace mohla připravit nejedno společenské faux pas. Na internetových seznamkách je třeba ocenit i rychlost komunikace. V celé řadě z nich vidíme, zda si protějšek náš vzkaz přečetl, zda je online a konverzace tak může probíhat prakticky okamžitě, což nám ušetří čas.

Láska navíc kvete v každém věku, a tak existují i seznamky pro seniory, které umožňují najít partnery, kteří spolu budou trávit podzim života. Přitom aktivně, s vnoučaty kolem sebe, zvířátky nebo při cestování a poznávání zajímavých míst.

Seznamek se není třeba bát. Stačí jen udělat první klik…

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip