Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Nedokážu být věrná! Pořád mě to táhne k bývalému muži

Nedokážu být věrná! Pořád mě to táhne k bývalému muži

1.12.2018 - redakce Babinet.cz

Když jsme se s mým bývalým manželem před deseti lety rozváděli, měli jsme jasno v tom, že spolu nemůžeme existovat. Bylo to katastrofální manželství. Hádky, hrubost, urážky, neomalenost, neštěstí na obou stranách. Neměli jsme žádné děti a tak jsme šli od sebe. Každý z nás změnil partnera a oba jsme dnes opět v manželství s někým dalším.

Já mám úžasného manžela. O naše dvě malé dcery se stará příkladně. Je laskavý, hodný, pozorný, romantický, milující, ochotný, pracující, příjemný, snaživý a v takových superlativech bych mohla pokračovat do nekonečna. Je to opravdový chlap. Nikoho férovějšího a čestnějšího neznám. Mám ho opravdu ráda a upřímně i hluboce ho miluju. Vážím si ho, ctím ho, jenže … nemůžu si absolutně pomoct. A jsem mu soustavně nevěrná se svým bývalým manželem.

Říká se, že nevěra nevzniká sama od sebe. Že prý musí být ve vztahu něco špatně. Ale já jsem ve svém současném vztahu s manželem nenašla jedinou chybu. Byť jsem ji hledala milionkrát a snažila se zodpovědět si všechny niterní otázky. Na nic jsem však nepřišla. Já úplně jednoduše nedokážu svému bývalému muži nepodlehnout. Už to trvá přes rok a náš utajený milenecký vztah je pro mě kořením, které si nedokážu odříct. Najednou ho vidím úplně jinýma očima. Je ke mně pozorný, něžný, plný zájmu. Tu hrubost, která mu byla vlastní v době, kdy jsme žili spolu, přetavil do mužnosti. Jeho současná manželka je v úplně jiné pozici, než jsem tehdy byla já. Ona má doma CHLAPA. Už to není ten buran, který se tehdy dostal do rukou mně. Teď jsem ale v pasti. Požírají mě výčitky svědomí vůči mému manželovi. Kdyby se nevěra provalila, vím jistě, že by mě můj manžel opustil a to asi i s dětmi. To by byl můj naprostý a definitivní konec. Už tolikrát jsem se to snažila ukončit, ale neumím bez něj být. Současně ale nechci svému muži ubližovat a tak si pokrytecky nalhávám, že mu vlastně nijak neubližuju, když o tom neví. Tahle situace je dlouhodobě k nežití. Mučím se výčitkami, bývalý muž rozhodně od své nové rodiny neodejde a já dělám za zády svého fantastického muže tak strašné věci, které si ale v tu chvíli nesmírně užívám. Nikdy bych se mu však nedokázala přiznat a takhle ho ranit. Asi jsem se sama odsoudila k tomu, abych byla dlouhodobě nešťastná. Nevím co dělat. Nedokážu si udělat jasno v tom, jestli riskuju víc, než můžu ztratit. A nevím, kam se se svým problémem obrátit, protože nikdo o nevěře nechce ani slyšet, natož o ní mluvit.

Justýna, 39 let

 

Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Redakčně zpracovala Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

kolcava
30.1.2019 17:45

Žádného "CHLAPA", jak píšete doma nemá! Zkrátka se jinak chová, když je na lovu (s vámi), a jinak, když přijde domů. Asi to tak dělal vždy, nejspíš i s vámi. Dělá mu dobře, že na něho nemůžete zapomenout, že si spaní s ním neumíte odříci, že v soutěži se svým nástupcem ve vaší posteli vyhrál. Dělá mu dobře, že ten, kdo ho ve vašem životě nahradil, je paroháč a je podváděn. Dělá mu dobře, že ve vašem životě má pořád své místo. Posiluje to jeho ego. Zato vy riskujete tak, že je těžko uvěřit, že jste už dospělá a máte děti. Opravdu chcete svého současného úžasného muže takhle ponižovat? Zaslouží si to? Jak se bude cítit, když se to dozví? Jak se budou dcery dívat na mámu, která jim rozbila domácí pohodu, pro muže, se kterým se už jednou po dobrém uvážení rozešla? Jaks e budou cítit, když zjistí, že mají mámu, která se neumí rozhodnout? Dospějte! V 39 letech už je na to nejvyšší čas. Sepište si, jaký by byl váš život bez současného skvělého zázemí, bez domácí pohody, bez lásky, úcty a obětavosti vašeho současného muže a bez úcty vašich dcer. Kdyby vás váš současný muž, kromě ztráty důvěry a úcty k vám, navíc také opustil, nedělejte si žádné iluze, že by se předchozí manžel vrátil a že by z něho byl ten CHLAP, za kterého ho teď mylně považujete. On je jen slaboch, který si masíruje své ego. V okamžiku, kdy zmizí efekt "ona má doma náhradu za mě, ale poznala sama, že já jsem lepší", ztratí zájem. Můžete ztratit všechno, co nyní máte. Jste už dost velká, nařiďte si, že se s bývalým manželem už nebudete vídat. Když to vydržíte měsíc, vydržíte to i dva, tři, půlrok a pak už sama nebudete věřit, že jste mohla být tak lehkomyslná. Není to totéž, najít si nějakou bokovku, vs pravidelně a dlouhodobě spát s bývalým manželem. Není to totéž z pohledu ani jednoho z těch vašich dvou mužů. Jak se bude cítit váš současný muž, když zjistí, že si vzal ženu, která se ani po letech nedokáže odpoutat od své bývalé lásky a jít dál? Že ho má jen jako nějakou tu praktickou náhražku? Jak se bude cítit, když zjistí, že ho dodnes srovnáváte s tím bývalým? Myslel si, že si bral ženu, která je a) dospělá, b) má minulost vyřešenou. Viděl by, že ani jedno není pravda.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip