Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Kraj Vysočina  /  Mezinárodní vánoční trhy na zámku ve Žďáru na Sázavou

Mezinárodní vánoční trhy na zámku ve Žďáru na Sázavou

29.11.2018 - redakce Babinet.cz

Čtení pohádek seniory, vánoční zvyky a dobroty z různých zemí, vánoční divadlo nebo smyčcové kvarteto. Tradiční vánoční trh na zámku ve Žďáru nad Sázavou, který se bude konat 8. a 9. prosince od 9 do 17 hodin, se odehraje v celém areálu a především v běžně nepřístupných prostorech.

Vánoční trhy na zámku

Sobota 8. 12.; 9 – 17 h

Neděle 9. 12.; 9 – 16 h

V sobotu se bude konat i slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

„Celý letošní rok jsme pojali mezinárodně. Proto budou moci návštěvníci nahlédnout po pokličku vánočních zvyků z různých zemí. K tomu bude hrát smyčcové kvarteto i folklorní soubor. Chybět nebude troubení koled z oken zámku. Letos chystáme novinku. Senioři z Vysočiny budou číst dětem pohádky spojené s ochutnávkou vánočního cukroví, které sami upekli, vyjmenovává jen zlomek programu Lucie Herberová, marketingová ředitelka žďárského zámku.

Vánoce jsou hlavně pro děti

Zatímco si budou rodiče užívat vánoční atmosféru a nakupovat stylové dárky, děti se zabaví v zámeckých dílnách. „Aby vypadaly holčičky u stromečku krásně, vyrobí si čelenky s vánočními ozdobami. Dělali jsme je i loni a mělo to obrovský úspěch. Na své si ale přijdou i kluci, “ láká Martina Schutová ze zámeckého týmu.

KDE: Zámek Žďár nad Sázavou

KDY: 8. až 9.12.2018 od 9 do 17 hodin

Více informací najdete na www.zamekzdar.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip