Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  VÁNOČNÍ KRB: Neobvyklá výzdoba (třeba) do dětského pokoje

VÁNOČNÍ KRB: Neobvyklá výzdoba (třeba) do dětského pokoje

28.11.2018 - redakce Babinet.cz

Vánoční pohoda, klid, mír a harmonie. V krbu tichounce praská dřevo, kočka vám mělce oddechuje u nohou, manžel u ucha, posloucháte koledy a pletete poslední vánoční punčochu. V paneláku se však bez krbu zřejmě musíte většinou obejít. A přesně proto si dnes ukážeme trochu netradiční nápad, který se ale rozhodně dá zařadit mezi ostatní VÁNOČNÍ VÝZDOBU.

Americký kýč? Vůbec ne

České domácnosti samozřejmě navštěvuje Ježíšek a žádný krb k tomu nepotřebuje. A tak tomu jistě bude i nadále. Krbem zákonitě neposíláte pozvánku americkému Santovi. A tak imitace cihlového krbu, který je krásně VÁNOČNĚ nazdobený, není nic proti ničemu.

Na jeho výrobě není nic pracného a můžete ho umístit třeba dětem do pokojíčku. Takovýmito novotami jsou přece jen vždy nejvíce nadšené právě děti. Když si ale s výrobou krbu obzvláště pečlivě vyhrajete, můžete si jej klidně umístit do obýváku hned vedle stromečku.

Co budete na výrobu VÁNOČNÍHO KRBU potřebovat?

  • Papírové krabice
  • Lepicí pásku
  • Cihlovou tapetu, nebo bílý papír a následně barvy, kterými cihly namalujete
  • Lepidlo
  • A nakonec samozřejmě hromadu vánočních doplňků. Tedy například jmelí, chvojí, vánoční řetězy, baňky, punčošky, světýlka, nebo nad něj klidně zavěste obrovský vánoční věnec

Jak budete při výrobě postupovat?

  • Nejdříve si představte konečnou podobu krbu. Nemusíte se držet vůbec při zemi. Bude to váš krb, vánoční a jen na pár chvil. Můžete se tak klidně trochu odvázat. Chcete tedy honosný krb? Rohový? Obrovský? Menší? Decentní?  Nápadný? Decentní? Bílý? Mramorový? Cihlový?
  • Když víte, jak má váš krb vypadat, sestavte si jej nyní z připravených krabic, zafixujte k sobě lepicí páskou a zasuňte ke zdi.
  • Teď jej můžete obalit bílým papírem, který jednoduše na kartony přilepíte. V takovém případě domalujete vlastní vzorování, ornamenty, zdobení a jiné prvky. Přesně podle sebe.
  • Pokud jste se rozhodli pro hotovou tapetu, stačí ji tedy na kartony nalepit.
  • Nyní je krb hotový a můžete začít s tou nejkrásnější částí. Ozdobte si jej! Vzniklo vám krásné VÁNOČNÍ MÍSTO, které k bohaté výzdobě neodolatelně svádí. Do krbu můžete také vložit červená LED světýlka a zaskládat dřevěnými třískami, nebo menšími špalky.

 

Napsala Bára Klímová

 

zdroj foto: www.geliosoft.com

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip