Babinet.cz  /  Tvůrčí dílna  /  Ostatní  /  Vlastní třpytivá baňka: VÁNOČNÍ OZDOBA za pár korun

Vlastní třpytivá baňka: VÁNOČNÍ OZDOBA za pár korun

24.11.2018 - redakce Babinet.cz

I vy visíte v posledních dnech pohledem na načinčaných regálech v obchodě? Nemůžete odtrhnout pohled od toho neuvěřitelného množství baněk, dekorací, řetězů a doplňkůVÁNOČNÍMI motivy?  Pak si i dnes v našem článku přijdete na své a to v pohodlí domova. Budeme totiž pokračovat pomaloučku a polehoučku v přípravách na advent. Dnes bude v hlavní roli krásná baňka, která bude zcela ve vaší režii.

Baňka podle vás

Určitě máte za všechna ta léta své oblíbené vánoční dekorace a baňky, které ve vaší rodině symbolizují ty opravdové VÁNOCE. Kdyby zůstaly nedej bože zapomenuté v krabici, VÁNOCE by bez těchto letitých ozdůbek nebyly tak nějak úplné.

Ale léty se jich také mnoho porozbíjí, nebo dokonce poztrácí. A tak baněk nikdy není dost. Obzvláště, chcete li s nimi ozdobit nejen VÁNOČNÍ stromek. Kdybyste měli pokaždé, když po nových baňkách zatoužíte, kupovat nové a nové, asi byste se nedoplatili. Proto si s námi pojďte vyrobit sadu vlastních baněk, které jsou za hubičku. Avšak nechybí jim krása, něžnost ani VÁNOČNÍ magie.

Už máte svou představu?

Navštěvujete li náš ADVENTNÍ seriál pravidelně, pak jistě dobře víte, že návod je vždy pouze hrubým nástřelem a to hlavní je na vás a vaší kreativitě. Ať už šlo o LEDOVÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ, ZASNĚŽENOU LÁHEV, či VÁNOČNÍ SNĚHULÁKY, vždy byly návody i potřeby pouze orientační. Ani dnes tomu nebude jinak.

Co budete k výrobě baňky potřebovat?

  • Čistou baňku. Může být skleněná, nebo umělohmotná
  • Nůžky
  • Cédéčko
  • Tavnou pistoli
  • Dle vlastní fantazie například třpytky, barvy, perličky, jehličí, zdobné koření, zdobnou stuhu jako výplň baňky, atd.

Jak budete při výrobě baňky postupovat?

  • Nejdříve si nastříhejte cédéčko na malinké kousky. Můžou být pravidelné, i nepravidelné. Záleží na vaší náladě a představě.

  • Poté tyto kousíčky upevněte na baňku pomocí tavné pistole. Můžete mezi kousky CD nechávat místečka, které ve finále tvoří onu krásnou mozaiku.
  • Vzniklá místa můžete zamalovat barvami, nebo vyplnit třpytkami, které upevní klasické tekuté lepidlo.
  • Pokud chcete baňku vyplnit, pomocí pinzety vsuňte ozdobnou náplň do baňky. Ozdobte stuhou.
  • Pak už jen stačí baňku pověsit na stromeček, nebo ozdobit jiné místo dle vaší potřeby.

 

Napsala Bára Klímová

 

zdroj foto: pinterest.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další články tvůrčí dílny

Náš tip