Babinet.cz  /  Magazín  /  Babinet  /  K adventnímu času patří svíčky. Které je vhodné používat?

K adventnímu času patří svíčky. Které je vhodné používat?

24.11.2018 - redakce Babinet.cz

Také máte v adventní době rádi hřejivou atmosféru hořících svíček? Stačí jedno škrtnutí zápalkou a teplý plamen svíčky promění náš byt či dům v místo, kde vládne pohoda a sváteční atmosféra.

Při výběru svíček asi více hledíme na vzhled a barvu, abychom vytvořili vkusné sladění s vánoční výzdobou a aby byl celek dokonalý. Ne každá svíčka je ale kvalitní. V drtivé většině totiž kupujeme levné, byť hezké, ale bohužel také zdraví ne příliš prospěšné parafínové svíčky.

Již před několika lety byly zveřejněny výsledky studie, která měla za úkol prověřit zplodiny vznikající při hoření svíček. Zmíněné informace tehdy nepotěšily nikoho, kdo si bez zapáleného knotu v umělém vosku neuměl představit vánoční (či jiný) večer. Výzkum prokázal, že při spalování parafínu unikají do ovzduší jedovaté látky, které při dlouhodobém používání (zejména v uzavřeném prostoru a při nedostatečném větrání) mohou přispět k astmatu, případně rakovině plic.

Ideální jsou svíčky z pravého včelího vosku

I přes tyto, ne příliš optimistické zprávy se ale není nutné symbolu pohody vzdávat. Alternativa totiž existuje a nutno dodat, že se k ní přiklání čím dál více lidí zakládajících si na zdravém životním stylu. Svíčky z pravého včelího vosku jsou nejen krásné a voňavé, ale navíc lidskému organismu dokonce prospěšné.

100% přírodní svíčky ze včelího vosku jsou již dlouho známé pro své pročišťující účinky. Přispívají ke zlepšení kvality vzduchu v místnosti tím, že produkují záporné ionty, které mají stejný účinek jako pokojové rostliny a elektronické ionizátory. Pomáhají tak čistit vzduch od prachu, plísní, pylu a jiných alergenů. Čistý včelí vosk je proto vhodný pro alergiky nebo osoby citlivé na vůně.

Říká se také, že pálení 100% včelího vosku před spaním pomáhá dosáhnout klidnějšího spánku. Studie ukázaly, že hořící včelí vosk stimuluje hypofýzu, která zvyšuje intuici, kreativitu a aktivitu snů.

zdroj textu: Babinet.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip