Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Muži jsou stejné drbny jako ženy

Muži jsou stejné drbny jako ženy

17.11.2018 - Hana F - redaktorka

O ženách se říká, že jsou ukecané a i psychologické studie potvrzují, že dámy neumí vést stručný a přímý hovor. Vždy do něj namíchají spoustu nepodstatných ingrediencí, které zamlží podstatu věci.

Typickým příkladem ženské upovídanosti jsou jejich telefonní hovory.

I když se kamarádky, chtějí jen zeptat, jestli by nešla do kina, končí hovor podle výše kreditu za 10minut i více. Pokud mají v paušálu volné minuty na volání, protahují se minuty na hodiny.

Nepodstatné ingredience přimíchávají dámy do všech hovorů, což nejlépe vystihuje vtip z dob, kdy většina domácnosti měla ještě pevné telefonní linky:

Zvoní telefon, manželka ho zvedne a mluví pouze půl hodiny. Manžel se diví a zeptá se: „ Kdo to byl?“  „Omyl,“ odpoví manželka.

Podle psychologických a sociologických výzkumů má hovor pro ženy

psychoterapeutický cíl, mluví o všem možném, protože se potřebují vypovídat, sdílet své pocity a dojmy. Pro muže má hovor praktický cíl / získat informaci, předat informaci apod./, proto jsou jejich rozhovory podstatně kratší.

Jenomže tyto vědecké poznatky vycházející z přirozených rozdílů mezi mužem a ženou opomíjí, že u pánů tvorstva existuje jedna výjimka - JDU NA JEDNO.  Na jedno chodí muži v různých intervalech, někteří denně, jiní 2x až 3x týdně apod. Jenomže to jedno, které ve skutečnosti znamená 2 až 3 piva, pijí minimálně 2 hodiny a někdy až 8 hodin.

Proč jim tak dlouho trvá, než vypijí 1 až 3 piva?

Mimo alkoholiků, totiž chlapi chodí do hospody hlavně NA POKEC a sami přiznávají, že si tím vyčistí mozek. Takže hovor je pro ně taky psychoterapie jako pro ženy a délkou hospodských diskuzí často trumfnou i dlouhé ženské telefonáty.

Páni jsou stejně ukecaní i udrbaní jako dámy. Zdrbou nejen své známé, ale i některé kamarády. Dokonce pomlouvají i své oblíbené sportovní kluby a sportovce, pokud se jim nedaří.

Pánské a dámské hovory se liší akorát některými tématy. Zatímco ženy si povídají mimo drbů o nepodstatných problémech mezilidských vztahů, muži se zabývají mimo drbů důležitými celosvětovými problémy – nadávají na politiku nebo tipují, kdo vyhraje MS ve fotbale, v hokeji apod.

Tak proč jsou ženy označovány za drbny a pro muže žádný takový výraz neexistuje? Slovo drban má úplně jiný význam než slovo drbna.

Proč se jim třeba neříká drbavec, drbal či hospodský drboun? Slov označující udrbané muže by se zajisté našlo mnohem více.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.