Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Ocení muž naivku, nebo obětavou ženu? Nebuďte překvapeni!

Ocení muž naivku, nebo obětavou ženu? Nebuďte překvapeni!

16.11.2018 - redakce Babinet.cz

Taky nechápete proč muži neocení svou dobře vypadající ženu, zvládající zaměstnání, maratón okolo domácnosti a výchovu dětí? Navíc na ní ještě hledají chyby a jsou schopní po celodenním kolotoči, který ona absolvuje, jí večer udělat půl hodinovou přednášku, o tom jak je nemožná, protože zapomíná zhasínat na záchodě, nebo mu zas vyprala jen jednu ponožku z páru.

A proč si jiní muži skoro s otcovskou péčí hýčkají neschopné, ufňukané naivky, které je denně zaměstnávají svou hypochondrií a neschopností cokoliv udělat? U křehkých sexy Lolit by se to dalo ještě pochopit, neboť sexappeal žen dělá s muži divy. Avšak u beztvarých rampepurd s vizáží ošklivky Betty, zůstává rozum stát a ústa se rozevírají v němém úžasu.

 

Taky jsem nevěřícně kroutila hlavou nad tímto záhadným jevem, a tak jsem pátrala po příčinách a dozvěděla jsem se následující: Ženy domnívající se, že u mužů jsou v kurzu schopné, obětavé manželky, které jim ubírají starosti a vytváří pohodové rodinné zázemí, žijí v hlubokém omylu. U mužů bodují naivky, neschopné postarat se sami o sebe, natož o děti. Dopřávají totiž pánům tvorstva nejen pocit mocného ochránce, ale i pocit vítězství, neboli převahy, protože u nich jsou si pánové jisti, že je ve všem převyšují. A u ošklivek získávají ještě bod navíc.Vedle nich si jejich ješitné ego lebedí ve své vlastní nepostradatelnosti a důležitosti. Proto se starají se o děti i domácnost a svou dárkyni vítězoslavného pocitu si oprašují jak vzácný exponát.

Naopak schopné obětavé ženy, upírají jejich ješitnému egu jakékoliv potěšení. Vedle nich si připadají nepotřební, zbyteční a více vyniknout jejich chyby. Proto je nejen neocení, ale navíc po nich jdou a snaží se na nich hledat sebemenší chybičky, aby si vedle nich nepřipadali tak nemožní.

A tak nezbývá těm schopným ženám nic jiného, než udělat ze sebe neschopné naivky, aby je muži ocenili.

No chápete to?

A jak to vidíte vy?

 

autor: Hana Formánková

Pokud se chcete i Vy podělit se svými zkušenostmi nebo názorem, napište nám do redakce na info@babinet.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip