Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  „Děkuji ti, že ses se mnou rozvedl“

„Děkuji ti, že ses se mnou rozvedl“

15.11.2018 - redakce Babinet.cz

„Děkuji ti, že ses se mnou rozvedl,“ tak tuhle větu se chystá říct moje kamarádka svému bejvalému, až ho někdy náhodou potká. Přestože si před rozvodem a během něj prožila očistec, po čase zjistila, že rozvod není žádná životní tragédie, ale vysvobození ze začarovaného kruhu.

V poslední době se roztrhl pytel se stárnoucími muži, kteří opouští své dosavadní věkově přiměřené partnerky kvůli mladším kočičkám. Tento jev se nazývá puberta středního věku, nebo syndrom zavírajících se dveří. Pánům tvorstva ubývá mužných sil, a tak snaží po boku mladých slečen omladit. Ženám, které se celý život staraly o rodinu a znaly jen cestu z práce do práce, pak nakoupit, uvařit, uklidit, a vždy byly dětem i manželovi po ruce, se najednou zhroutí život.

Zatímco ony očekávaly, že až děti vylétnou z hnízda, budou si s manželem více užívat společenského života- chodit do kina, na večeře, na party apod., manžel vylítne z hnízda spolu s dětmi. Matce pečovatelce tak najednou zůstává prázdná náruč. Celý život byla zvyklá o někoho pečovat, někomu dělat poskoka a najednou po ní nikdo nic nechce a nikdo ji nepotřebuje. Šum rodinného krbu rázem vyhasne a zůstane jen tiché spáleniště - pro ženu pečovatelku - tragédie, a přes své slzy nevidí své vysvobození z otrockého kolotoče.

Místo, aby se radovala ze své nově nabyté svobody, propadá depresím. Jenomže život nekončí, ale naopak právě začíná, na což přišla už spousta rozvedených žen. A dnes nechápou, jak se mohly tenkrát tak zbytečně trápit.

Pokud se i vy dnes nacházíte ve fázi rozvodového očistce, netrapte se zbytečně. Užívejte si svobody a klidu, kdy po vás nikdo nic nechce. Kdy si můžete dělat, co chcete, kdy chcete a jak chcete. Nikdo vás nebuzeruje, nesekýruje. Vařit a uklízet můžete jen když máte náladu. Nelitujte se, nemáte proč. Právě jste zbavila své závislosti a otroctví. Objevte sama sebe, své schopnosti, zvedne vám to vaše věčně ponižované sebevědomí.

Překvapíte sama sebe, co všechno dokážete. Nebojte se pustiti do něčeho, na co jste si nikdy netroufla. Zjistíte, že nejste tak hloupá a neschopná, jak vás po celý manželství váš bejvalý přesvědčoval. Někteří muži totiž s oblibou utvrzují ve svých manželkách pocit neschopnosti, aby nad nimi získali převahu a přesvědčili je o své nepostradatelnosti.

Ženy matky často trpí komplexem sebeobětování, milují všechny ostatní členy rodiny, ale sebe moc rády nemají. Když však poznáte své kvality a schopnosti, začnete se mít ráda a vážit si sama sebe. Bolavé srdce sice chce svůj čas. Zde nejvíc pomáhá tužka a papír, na nějž se vypíšete ze své bolesti. Své trápení svěřte papíru a uleví se vám. Sdělená bolest poloviční bolest, stejně jako starost. Ženy se potřebují ze svých traumat vypovídat a pokud nemají komu, tak tato metoda velice pomáhá.

Rozmazlujte se, neodstrkujte jako v manželství a užívejte si svobody. Když si uvědomíte pozitiva svého osvobození z otrocké závislosti na rodinných poutech, kdy jste přemýšlela jen o tom, co máte uvařit, nakoupit, uklidit a vyprat, objevíte nové rozměry života. Přestanete chodit se sklopenou hlavou a začnete se na svět vítězně usmívat a s úsměvem svému bejvalému poděkujete, že se s vámi rozvedl.

 

Vždyť váš bejvalý, který vás opustil, protože chtěl začít konečně žít, vám umožnil, aby jste taky začala konečně žít. Jenomže zatímco vy si opravdu život užíváte, on vyplazeným jazykem a viagrou marně dohání ujíždějící vlak mládí.

 

autor: Hanka Formánková

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip