Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Víte, proč vám nechce partner pomáhat s předvánočním úklidem?

Víte, proč vám nechce partner pomáhat s předvánočním úklidem?

5.11.2018 - Hana F - redaktorka

Podzim vybarvující se svými pestrými barvami, slunce jen sporadicky vykukující mezi mraky, padající listí a chladné dny neodvratně oznamují příchod zimy. V tomto období nastává v některých domácnostech ticho před bouří, protože přicházející zima připomíná, že dojde řada na předvánoční gruntování, které mnozí muži považují za zcela zbytečné.

Manželky, které vědí, že muž potřebuje určitý čas, aby jejich požadavky zpracoval ve své mysli, začínají své drahoušky připravovat v předstihu. Měsíc či dva před zahájením předvánočního úklidu upozorňují na špinavá okna, černé záclony, pavučiny apod. Na jejich poznámky o špíně nasadí manželé obrannou taktiku, že okna jsou čistý, záclony bílé a pavučiny žádné nevidí. V duchu však zpracovávají informaci, že přeci jenom s něčím budou muset pomoci.

Pokud partnerky nedají svému drahouškovi patřičný čas na zpracování jejich požadavku a vystřelí na něj znenadání: „Přes víkend budeme gruntovat“, dočkají se jen tuhého odporu. Muž popuzen takovým nenadálým výpadem, nejdřív předstírá údiv, proč by se mělo gruntovat a pak vystřelí svůj nejtěžší kalibr:„Mě to nebaví, to dělat nebudu.“

Zatímco on tento argument považuje za zásadní, ona ho nechápe. Její námitku, že ji taky nebaví vařit, prát a uklízet, tak to dělat nebude, odstřelí muž logikou, že vařit a prát se musí, ale gruntovat je zbytečný, protože se uklízí po celý rok. Tato mužská logika vytočí ženu k nepříčetnosti, začne mu vyčítat jeho sobectví a tím se rozpoutá bouře, která končí prásknutím dveří a pokračuje většinou tichou domácností.

Proč dochází k těmto kolizím?

Podle zákona mužské logiky by totiž ženy nevařily, neuklízely, nepraly atd., kdyby je to nebavilo, a tak pánové jsou přesvědčeni, že ženy baví vařit, uklízet, prát a lítat okolo dětí i manžela.

Mužskou logiku podporuje chování v dětství.

Chlapečci si rádi hrají s autíčky, bagry, nářadím, na vojáky apod. a holčičky zase rády s panenkami, kočárky, kuchyňkami apod. Svou hrou se připravují na role, které budou hrát v dospělosti. Jenomže zatímco chlapečci se svou hrou opravdu připravují na roli živitele a podle toho si pak vybírají i zaměstnání, které je bude bavit, holčičky se připravují svou hrou pouze na roli matky a manželky. Během dospívání se však musí připravit také na svou profesní roli, kterou si vybírají podle svých zájmů. Takže u nich nelze předpokládat, že je i v dospělosti bude bavit hra na kuchařku, uklízečku a pradlenku, protože je právě může bavit hra na učitelku, prodavačku či kadeřnici, přesto dál obětavě hrají ještě pro rodinu roli služky a jedou na dvě směny v prácí a doma. Stává se, že některé z nich zůstává záliba v některých domácích pracích např. ve vaření, či uklízení nebo žehlení, ovšem i tak mají nikdy nekončící práce jako na zahrádce.

Na rozdíl od holčiček si chlapečci hrají celý život, a tak i v dospělosti hrají dál hru baví - nebaví, takže slovo nebaví pro ně znamená velmi zásadní argument, přes nějž nejede vlak.

Ženy tak musí hrát hry, které je nebaví, pokud se nechtějí se svými muži, každý rok hádat o předvánočním gruntování.

S partnerem, kterého lze s dostatečným předstihem připravit, aby přeci jenom přiložil ruku k dílu, hrají přípravnou hru.

S partnerem pro kterého je rozhodující slůvko nebaví, musí hrát hru ješitné ego. Jsi úžasný, šikovný a jistě si najdeš nějaký kšeftík, kterým vyděláš peníze navíc, abych si mohla zaplatit mytí oken apod.

Lze, také využívat dobrého naladění muže po sexu, ale tato metoda není tak spolehlivá, protože u některých mužů nevydrží do druhého dne a některým mužům naopak dobrou posexuální náladu pokazí.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip