Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Laco Deczi, Karel I. na Konopišti nebo Barokní svatohubertské slavnosti

Laco Deczi, Karel I. na Konopišti nebo Barokní svatohubertské slavnosti

30.10.2018 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách na období 29.10. - 18.11. 2018

Akce na týden 29. 10. - 4. 11.


Laco Deczi - CELULA NEW YORK - Mladá Boleslav (1. - 2. 11. )
Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Tohoto amerického jazzového trumpetistu a hudebního skladatele a v neposlední řadě také malíře, slovenského původu si budou fanoušci moci poslechnout během dvou koncertů v Domě kultury v Mladé Boleslavi.
Více zde: http://www.mladoboleslavsko.eu/dre-cs/60186-laco-deczi-celula-new-york.html

 

Přednáška "Karel I. - poslední český král" na Konopišti (30. 10.)
V letošním roce uplyne 100 let od zániku rakouské monarchie a vzniku samostatného československého státu. Posledním českým králem byl Karel I. O jeho životě bude přednášet Jindřich Forejt, kurátor výstavy na zámku Konopiště "Karel I. - známý a neznámý poslední český král".

 

Dušičková slavnost na zámku Veltrusy (2. 11.)
Přelom října a listopadu se nese ve znamení vzpomínky na zesnulé. Zámek Veltrusy by rád připomněl památku dvou osobností, jejichž život a smrt jsou s tímto místem spojeny. První z nich je kníže Ferdinand Kinský, který zemřel ve Veltrusích po pádu z koně, druhou hrabě Rudolf Chotek, snad nejvýznamnější osobnost rodu a druhý zakladatel zdejšího zámku. Návštěvníci mohou výjimečně také nahlédnout do jinak nepřístupné hrobky Ferdinanda Kinského.
Více zde: https://www.zamek-veltrusy.cz

Barokní svatohubertské slavnosti (3. 11.)
Hubert, který slaví svátek právě první listopadovou sobotu 3. listopadu, je znám jako patron myslivosti. A kde jinde také slavit svátek patrona všech lovců a myslivců než na zámku Jeho Jasnosti Alexandra Jana Vincenta prince z Thurnů a Taxisů. Venkovní program bude zaměřen především na pomocníky lovců a myslivců. Probíhat budou už tradičně ukázky výcviku a práce loveckých psů. Na návštěvníky čeká také setkání se sokolníky, ale především s jejich opeřenými svěřenci. Program doplní zvěřinové hody s bohatým menu. To bude servírováno v sobotu i v neděli jak v restauraci Vtipná kaše na nádvoří zámku, tak  i v restauraci zámeckého hotelu Maximilián.
Více zde:https://www.zamekloucen.cz/a/svatohubertske-slavnosti

Poslední místo člověka (1. 4. - 30. 11.)

Hrobky, hroby a spousta zajímavých exponátů - to je výstava, kterou pořádá České muzeum stříbra. Až do konce listopadu je v Kamenném domě v Kutné Hoře ke shlédnutí historicko-archeologická výstava vývoje pohřebního rituálu od pravěku do 19. století.
Více zde: https://www.kutnahora.cz/calendar/posledni-misto-cloveka-pohrby-hroby-a-hrobky

 

 

Akce na týden 5. - 11. 11.

Germini Musicales - Kladno (7. 11.)
Dědictví otců zachovej nám, Pane - koncert koncipovaný ke 100. výročí republiky, který proběhne v kladenském zámku, představí nejstarší české duchovní i světské písně od raného středověku po počátek 16. století. Koncert je součástí cyklu podzimních koncertů v galerii kladenského zámku, jehož pořadatelem je statutární město Kladno.
Více zde: http://gemini.varhany.org/koncerty.html

Pedagogická Poema - Čáslav (7. – 10. 11.)
Již 51. ročník národní přehlídky přednesu, čtení a improvizovaného vyprávění žáků středních pedagogických škol se uskuteční v Čáslavi. Pedagogická poema je přehlídkou v přednesu prózy, poezie, ve čtení a improvizaci žáků středních pedagogických škol, středních odborných škol pedagogických a pedagogických lyceí a setkáváním učitelů těchto škol. Pedagogická poema motivuje žáky k zájmu o přednes, hlasité čtení a improvizaci a podněcuje je ke kvalitní tvořivé práci s dětmi a jedinci různého věku.
Více zde: www.pedagogickapoema.cz
Černokostelecká dvanáctka - Kostelec nad Černými lesy (10. 11.)
V sobotu 10. listopadu proběhne pátý ročník přespolního podzimního výběhu - černokostelecká dvanáctka. Prezence a vyzvedání čísel v pivováru, start symbolicky u hřbitova po hromadném zahřívacím přesunu z pivováru. Délka trati 12 km, převýšení cca 200 m. Akce se nese pod heslem "Teprve během je žízeň krásná" a začíná ve 13.30.
Více zde: http://www.pivovarkostelec.cz/cernokostelecka_12
Popelka Rakovník (7. – 11. 11.)
Rakovnická POPELKA, jejíž 37. ročník se koná od 7. do 11. listopadu, je koncipována jako celostátní soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých s inscenacemi pro děti a mládež a současně jako dílna divadla pro děti a mládež. Posláním přehlídky je umožnit setkání tvůrčích osobností  a divadelních souborů, prezentaci a konfrontaci výsledků jejich práce, zprostředkovávat poznání a inspiraci ve výše vymezené divadelní oblasti.
Více zde: www.nipos-mk.cz
Čelákovický bigbeat (9. 11.)
Čelákovický bigbeat přinese kvalitní porci rockové hudby. Diváci se mohou těšit na Schodiště, Krausberry a čeká je také Michal Ambrož & Hudba Praha. Akce začíná v 19 hodin v Kulturním domě v Čelákovicích.
Více zde: http://www.celakovice.cz/dre-cs/17126-celakovicky-bigbeat.html

 

 

Akce na týden 12. - 18. 11.

Josef Lada jak ho neznáte (13. 11. - 1. 12.)

Regionální muzeum v Kolíně ve spolupráci s Národním muzeem a Památníkem národního písemnictví srdečně zvou na výstavu Josef Lada jak ho neznáte, jež představí tohoto oblíbeného autora v jiných souvislostech, než bylo doposud běžné.Návštěvníci se tak mohou těšit na původní kostýmy z pohádky Hrátky s čertem zapůjčené Filmovými ateliéry Barrandov či  videoprojekci zapomenuté animované pohádky Čert a Káča, kde byl Lada výtvarníkem. Vystaveny budou oblíbené ilustrace Ladových hrdinů, které se staly předlohou pro ploškovou animaci. Pozornost přitáhnou i humorné karikatury a satiry či návrhy divadelních scén a kostýmů.
Více zde: http://www.muzeumkolin.cz/

Slánské Jazzové Dny (16. - 18. 11.)
Ve Slaném letos proběhne již padesátý druhý ročník mezinárodního festivalu Slánské Jazzové Dny. Během něj se představí špičkoví muzikanti od nás i ze zahraničí. V pátek a v sobotu v Městském centru Grand zahrají na hlavním podiu tři kapely doprovázené bandy v přísálí a jam sessions, odpolední koncerty zazní v kapli muzea. Svou účast již potvrdili J. J. Jazzmen, Tribute2Headhunters, Tara Fuki, Jaromír Honzák Quintet, Benny Lackner Trio nebo Kel do Nascimento Quartet (BR/CZ).  Po mnoha letech se uskuteční také jediný koncert kapely Contraband Milana Svobody.
Více zde:http://sjd.jazzclubslany.cz

Severský filmový podzim GASK ( 14. - 28. 11.)
Galerie Středočeského kraje v Kutné hoře zve filmové fanoušky na akci Severský filmový podzim. Během 14 dnů se představí tři tématicky rozdílné filmy, které však mají společný skandinávský původ. Akce se koná v podkrovním sále v Severním křídle GASK.
Více zde:http://www.gask.cz/cs/doprovodne-programy/seversky-filmovy-podzim-2018

Retro Garáž 2018 - Lysá nad Labem (17. 11.)
Retro Garáž je prodejní výstava, která nabídne plné výstaviště krásných starých automobilů a motocyklů, kdy naprostá většina všeho vystaveného je skutečně na prodej. Perličkou programu bude např. živá aukce automobilového veterána, který se bude dražit od 1 Kč. Dále se návštěvníci mohou těšit na prezentaci renovačních dílen, lakoven nebo čalounických dílen, proběhne prezentace veterán klubu a budou představeny nové motocykly Indian a Jawa, včetně letošní novinky Jawa 350 Special. V průběhu akce bude také veteránská tombola o hodnotné ceny.
Více zde: http://www.retro-garaz.cz/

Adventní prohlídky zámku Veltrusy (listopad –prosinec)
Pro adventní období jsou připraveny vánoční prohlídky zámku, na kterých se dozvíte, jak trávila Vánoce šlechtická rodina Chotků. Prohlídky probíhají po celý advent, vždy o víkendu.
Více zde: www.zamek-veltrusy.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip