Babinet.cz  /  Magazín  /  Zeptejte se mužů  /  Manželský trojúhelník

Manželský trojúhelník

16.10.2018 - redakce Babinet.cz

Valerie se ptá:

Dobrý den, zajímal by mě nezávislý pohled. Potkala jsem muže, kterého 3 měsíce před tím opustila manželka kvůli milenci. Mají spolu 4-letého syna a manželka při odchodu řekla, že jde za svou životní láskou. Z vyprávění přítele jejich vztah byl poslední dobou dost chladný, při sexu se i hádali a neměli žádné společné koníčky a netrávili vůbec žádný společný volný čas spolu. Zezačátku jsme si říkali s přítelem, že je to příliš brzy pro něj začínat nový vztah, ale nemohli jsme si pomoct a po první rande následovalo další a další a byli jsme oba moc šťastní a moc si rozumíme do teď. Poznala jsem i jeho syna, šli jsme na něj pomalu, občas jsme jeli na výlet apod. a malý si mě docela oblíbil. Byli jsme spolu 2 měsíce, když manželku milenec opustil a ona přišla s tím, že "najednou" přišla na to, že miluje svého manžela (mého přítele), neustále mu brečela na ramení, že chce se vrátit. Přítel říká, že cítí povinnost dát rodinně ještě jednu šanci, ale mě má moc rád a je se mnou štastný. Manželka teď hraje úplně jinou osobu než byla dříve - podle mě se přetvařuje aby dosáhla svého. Jak se zachovat v této situaci?

Milá Valerie,

mám pocit, že na podobný problém jsem narazil ve svém okolí hned několikrát. Dovolím si i proto tvrdit, že v tomto případě existuje jednoznačná odpověď a tedy i řešení. Váš problém totiž není milostný trojúhelník, ale rodinný čtyřúhelník. Nejzásadnější roli totiž hraje onen malý klučina.

Manželku Vašeho přítele potkalo něco, co zažije v životě značná část z nás: zamilujeme se do někoho jiného. V naprosté většině případů toto zamilování velmi rychle přejde a člověk si velmi rychle uvědomí, co má doma za poklad. Často bývá tím vystřízlivěním i naše zodpověnost za potomky. Tedy toto potkalo manželku Vašeho přítele.

Vaše role může být nyní jedinná: nechat Vašeho přítele, aby spolu se svou ženou zjistili, jestli jsou schopni spolu být a vychovat svoje dítě. Pokud toho schopni jsou a chtějí to zkusit, mají velkou šanci, že její opuštění rodiny může jejich vztah paradoxně posílit. Mají společně dítě, takže jejich povinností by mělo být se pokusit o nápravu vztahu.

Pak bude jenom na Vás, jestli budete čekat, jak toto dopadne, ale podle mě byste měla sebrat všech svých pět švestek a utíkat pryč. Sice se Váš přítel může opět k Vám vrátit, ale musíte se zeptat sama sebe, jestli by to pak mělo smysl. Jeho manželka bude o něj bojovat a vše by mohlo nedobře dopadnout.

Nevím, kolik Vám je let, ale přesto bych si Vám dovolil radit, abyste radši hledala štěstí u svobodných a především bezdětných můžů. Podobné potíže by Vás přeci jenom mohly potkávat opakovaně. A řekněme si to na rovinu: tak úžasní zase nejsme, abyste kvůli nám zbytečně trpěly... :-)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip