Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  S chráničem matrace jsou snídaně do postele bez obav

S chráničem matrace jsou snídaně do postele bez obav

23.10.2018 - redakce Babinet.cz

Dobrý spánek začíná výběrem ergonomické matrace. Naučte si ji chránit, aby vám matrace sloužila po celou dobu své živostnosti.

Kdo z nás by netoužil po snídani do postele? Moci si tak někdy po ránu dopřát šálek voňavé kávy. Nebo se povzbudit hrníčkem horkého čaje. Určitě i vy máte nějaký svůj rituál, kterým se rádi potěšíte – třeba o víkendu, když nemusíte do práce. Ale máte strach: co když si pití neopatrně vylijete do postele?

Zatímco potřísněné prostěradlo vyperete v pračce, co dělat s matrací s černým flekem od kávy? Udržet matraci ve 100% čistotě by dokázala jedině specializovaná firma. A vás by to pak stálo pěkné peníze. Dobrý spánek přitom začíná s dobrou matrací. A přímo souvisí s prostředím, ve kterém večer ke spaní uléháte.

Víte, s kým spíte?

Možná to ani netušíte, s kým vším lůžko v noci sdílíte. Lidským okem neviditelnými spolunocležníky jsou různí roztoči, mikroorganismy nebo spory různých plísní. A jim nechtěně pomáháte tvořit prostředí, ve kterém se jim náramně daří: jsou to šupinky kůže, vlasy nebo prach. Tedy ideální podmínky pro množení těchto roztočů či spor. Pokud máte oslabenou imunitu, budou takové zdroje alergenů původem zbytečných obtíží. I když peřiny větráte a povlečení pravidelně perete, péče o matraci je náročná činnost, na kterou stačí jen drahý odborník s parním nebo vakuovým čističem. Ale dost strašení.

Platit každý měsíc komplikované čištění matrace by se nechtělo nikomu. A to si představte, že máte doma malé dítě, se kterým je riziku ušpinění matrace zase o něco větší. Jednoduchým a pro vaši peněženku mnohem lepším řešením je přitom vyměnitelný a nepropustný chránič matrace.

  • Chránič matrace udržuje lůžko v suchu,
  • brání před množením mikroorganismů,
  • prodlužuje životnost matrace.

S chráničem matrace zůstává čerstvá

Skládá se ze dvou vrstev. Ta horní z bavlněného froté zajistí, že je chránič příjemný na dotek. Průniku kapaliny nebo nečistoty do matrace pak zabrání nepropustná PU vrstva. Čaj ani jiná tekutina chráničem neproteče, k matraci přesto díky prodyšnosti spodní vrstvy volně proudí vzduch – matrace „dýchá“ a zůstává vzdušná a čerstvá. A praní? Výměna je i díky napínací gumě snadná a chránič matrace tak dobře drží. Snadno ho vyperete v automatické pračce. A protože zvládne praní na 95°C, chránič zbavíte nejen špíny, ale i roztočů.

S investici několika set korun tak prodlužte o mnoho let životnost matrace v ceně spousty tisíc.

chrániče matrace

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip