Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Líbila by se vám půjčovna mužů?

Líbila by se vám půjčovna mužů?

17.10.2018 - redakce Babinet.cz

Říkáte si, co je to za nesmysl, ale nenechte se klamat. Rozhlédněte se kolem sebe a jistě najdete nejednoho „půjčeného manžela“. Jenže tak trochu utajeně a nelegálně. Zatímco jeho žena sedí doma a stará se o domácnost a děti a svoji povahou a nároky ho dlouhodobě rozčiluje a štve, on jinde plní zcela dobrovolně své milence, co ji na očích vidí. No řekněte, není to nespravedlivé? Proč by se taková žena měla spokojit s tím, co na ni zbude?

Líbí se vám auto souseda a sami si ho nemůžete dovolit koupit? Půjčte si ho v půjčovně a svezte se! Líbí se vám film, ale pořízení DVD je drahé? Půjčte si ho v půjčovně. Líbí se vám svatební šaty, ale pořídit si je, je drahé a zbytečné? Půjčte si je v půjčovně. Zdá se vám, že soused je hezčí a příjemnější než ten váš doma, nebo šikovnější? Nebo naopak toho vašeho neustále svádí o patnáct let mladší dívenka, která sice ještě neví nic o životě, ale umí si spočítat, že se jí vyplatí svádět zaopatřeného, dobře situovaného, i když trochu opotřebovaného ženatého pána? Proč by to nemohla vyřešit půjčovna? Co takhle vytisknout katalogy mužů se všemi jejich klady a zápory?

Manžel mojí přítelkyně se takto dobrovolně a zdarma půjčoval 25.leté slečně. Ve své zaslepenosti si ani nevšiml, že není tak zcela jediný a jeho sebevědomí stouplo natolik, že když se to celé provalilo, skoro se mu ulevilo. Místo, aby se zastyděl, bez jakýchkoli skrupulí dával své ženě najevo, jak ho těší zájem mladé „krásné slečny“, když ona sama jen vaří a tloustne. Bohužel láska a závislost jsou silné motivy a má kamarádka tohoto seladona, kterému léty ubývá vlasů a přibývá kil, prosila i přes to všechno o přízeň. Ponižovala se, dál mu dělala pomyšlení a on měl spokojený, samolibý pocit šejka v harému.

Jenže to chtělo prostě jen čas! Dívence nakonec zřejmě došlo, že je trochu jiný, než se jí na první pohled zdálo, a že mu rozhodně nejde o to se s ní oženit. Nebo jemu došlo, že 20 let společného života, denně teplá kuchyně a dvě děti jsou přece jen lepší než zvedající se sebevědomí a klesající konto... Kdo ví?

Ale já díky tomu nabyla dojmu, že půjčovna tento problém vyřeší.

Závidíš mi mého manžela? Půjčím ti ho. Je to výborný společník, jednou za čas, když má náladu. Ale uvidíš, jak dokáže být „milý“, když ho něco bolí, nebo ho někdo rozčílí. Zlobíš se, že ten tvůj je víc s kamarády a že vodovodní kohoutek stále kape? Půjč si kutila, jehož domácnost je v bezva pořádku, ale manželka se ho ráda zbaví, protože je morous a nehodí se do společnosti.

 

Každý má své představy o tom, jak jinde je to lepší. Leckterý z mužů středních let vzdychá nad mládím a půvaby osmnáctek a leckteré osmnáctky nad jejich konty. Proč se rozvádět, když nakonec zjistíte, že je někde ještě hůř? Že na chyby svého protějšku už jste si nějak zvykli a že prostě „nikdo není dokonalý“!

A to vše jen za půjčovné! Ubudou starosti s rozvody, dělením majetku a vyhnete se placení drahých soudních výloh.

Co vy na to? No řekněte, není to skvělý nápad k podnikání?!

čtenářka Míla

(Máte téma, které chcete zveřejnit Pod lupou? Zašlete na info@babinet.cz Stanoviska zde uvedená nemusí vyjadřovat názor Babinet.cz)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

starykocour
26.3.2019 09:40

Jako chlap myslím, že to je dobrý nápad ...

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip