Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Láska očima vědy - 2.díl. Muži a zamilovanost

Láska očima vědy - 2.díl. Muži a zamilovanost

12.10.2018 - redakce Babinet.cz

Muži jsou vedeni přírodními zákony zajistit přežití lidského rodu. Jsou připraveni rozmnožovat se, aby oplodnili co nejvíce samic, v co nejkratším čase. Aktivaci této neutuchající sexuální touhy má na svědomí mužský hormon testosteron, jehož množství v těle je hlavním hnacím motorem sexaktivity muže.

Jestliže rozsévače semene postihne při spatření samice milostná slepota, rozum klesne do míst, kde akční orgán naopak stoupne. V důsledku toho upadá v první fázi milostného postižení do transu, který se projevuje fanatickým zíráním, mátožnými pohyby i tiky a vydáváním nesrozumitelných skřeků, při snaze napodobit lidskou řeč. Po opadnutí transu nastává fáze, kdy zahlcen vášní rozmnožovacího pudu v horečnaté euforii míří zoufalými manévry ženě přímo na rozkrok. V tomto tokajícím stadiu, kdy má smysly zatemněny kopulační myšlenkou nadělá spoustu nesmyslů, aby splnil své biologické poslání.

Záludností přírody je, že muži - lovci dokážou vyvinout značné úsilí k dobytí ženského lůna i bez zamilovanosti, neboť se řídí, rozkazem své drahé máti – rozsévat semeno vždy a všude. A v tomto ohledu se chovají jako velmi poslušní synové, což vysvětluje jejich tolik diskutovanou promiskuitu.

A jak poznáme lovce – rozsévače od zamilovaného samce? Jednoduše, ostřílený playboy neupadá do transu, nemá problémy s řečí a střílí lichotky rovnou od boku. Zatímco zamilovaný sameček krouží kolem samičky i několik dní a nocí, a když se jí konečně odváží oslovit, vypadnou z něj "duchaplné" věty typu:„Nevíš kolik je hodin?“ nebo „Nemáš oheň?“ apod. Zpravidla i ze zamilovaných samečků se časem stávají lovci - rozsévači a není se čemu divit. Vždyť na rozdíl od žen, jimž hrozí nadvláda hormonů jen v období ovulace (kromě nymfomanek), mužům vládnou pořád. Nechci tímto omlouvat mužskou nevěru, jen chci vysvětlit jejich věčné nutkání k osévání plodné půdy. S tím souvisí i postoj mužů k lásce a sexu.

 

O rozdílech mužského a ženského pohledu na Amorovy zbraně si povíme příště.

To byl druhý díl seriálu Láska očima vědy. Brzy se můžete těšit na jeho další pokračování.

Napsala Hana Formánková

(Předcházející díl seriálu najdete ZDE)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip