Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Láska očima vědy - 1.díl. Je láska mocná čarodějka?

Láska očima vědy - 1.díl. Je láska mocná čarodějka?

4.10.2018 - redakce Babinet.cz

Příroda, skutečná vládkyně našeho milostného vzplanutí, nás silou hormonů drží pěkně v hrsti. Milostné zaslepení neboli zamilovanost je načasovanou biologickou fintou matky přírody, pomocí níž zajišťuje reprodukci lidského rodu. Ať se to lidem líbí, nebo ne, všemocná máti jim naprogramovala stejné poslání jako ostatním zvířatům, z čehož jim plyne rozmnožovací povinnost.

V rámci tohoto úkolu drahá matička příroda vybavila ženy čichovým radarem, jímž nevědomky analyzují mužův imunitní systém a určují, zda je vhodným dárcem spermatu pro jejich potomky. Tímto biologickým testem projdou pouze zdraví silní samci, jejichž genetický materiál je zárukou zplození zdatného pokračovatele rodu s šancí na přežití v lidské džungli.

V období ovulace mají ženy svůj čichový senzor velice vstřícný k pižmu ověřených potencionálních otců, a tak se jim někdy stává, že šílená touha je žene přímo do jejich náručí. V tomto plodném období se jich občas může zmocnit i velká hormonální bouře, která v nich spustí smršť vášně a síla pižma je beze smyslu uvrhne do jednorázových milostných objetí s náhodnou známostí. Když vláda hormonů nad nimi ztratí svou moc a vrátí se jim vědomí, marně hledají rozumný smysl svého vášnivého řádění.

A proč? Protože láska jako mocná čarodějka funguje pouze v období zamilovanosti, které má krátkou záruční dobu - 3 až 12 měsíců, pak její magické kouzlo pomine a zamilovanost střídá zklamání.

Je paradoxní, že moudrá matka příroda nás na určitou dobu zbavuje rozumu, oslepuje růžovými brýlemi a vrhá do spárů neovladatelné vášně. Z těchto důvodů bývají také konce zamilovanosti bolestné jako kocovina. Ale nezoufejme, každá milostná slepota nekončí kocovinou a vyklube se z ní i dlouhodobý partnerský vztah.

Samozřejmě, že s výše uvedenými fakty, se nemusí každá žena ztotožnit, neboť záleží na individuálním hormonálním drinku, jaký drahá máti namíchala každé z nás.

Také bych chtěla upozornit, že tajemství o ženách zde odhalená, nepocházejí z mé přebujelé fantazie, ani z alibistického pokusu obhájit ženskou nevěru, ale z vědecky prokázaných faktů.

Jak jsou na tom se zamilovaností muži, se zmíním příště, ale už teď vás mohu ujistit, že na tom nejsou o nic lépe, než my, ženy.

 

To byl první díl seriálu Láska očima vědy. Brzy se můžete těšit na jeho další pokračování.

 

Napsala Hana Formánková

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip