Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Motivací proti manželskému stereotypu

Motivací proti manželskému stereotypu

3.10.2018 - redakce Babinet.cz

Mnohá z nás si v manželství po čase stěžuje na stereotyp , pohodlnost partnera, citové strádání v podobě nezájmu, lenosti někam chodit, natož do divadla, druhá na "pro něho jsou to blbosti".

Stereotyp manželství, způsobuje hlavně fakt, že bereme jako samozřejmost vše, co pro nás dělá náš partner či partnerka.Uznání práce druhého a potažmo ocenění ve formě pochvaly, poděkování, úsměvu či hezkého slova, jsou faktory,které v manželství často chybí. Díky jejich absenci dochází k manželskému stereotypu, v němž muži usínají a ženy citově strádají.

Záleží jen na nás, jak dokážeme svým drahým vysvětlit své potřeby a motivovat je.

Muži ženy nechápou, nemají od matky přírody dány do vínku, buňky pro vcítění se do potřeb druhých jako ženy - matky Pomozte jim pochopit ženskou logiku a leckterá z vás bude překvapená, jakého má doma pozorného manžela.

Jak předejít stereotypu manželství, pohodlnosti partnera, citovému strádání v podobě nezájmu?

Odpověď je jednoduchá - správnou motivací partnera. Ano, milé dámy, budování vztahů visí na nás, je nám dáno do vínku od matky přírody. Proto my musíme své drahoušky motivovat, aby neupadli do kómatu v podobě pochrupování u televize a naprosté ignorance k našim citovým potřebám.

Jak motivovat?

Motivace musí vycházet z odlišného vnímání světa a z typických mužských vlastností – ješitnosti, soutěživosti a potřeby pocitu určité svobody.

Jak motivovat přes ješitnost : chválit a chválit a zase chválit.

Ženy se dopouští jedné zásadní chyby. Vyslovují své požadavky nepřímou řečí a formou výčitky doplněné slovem nikdy. Např.“Ty mě nikdy nikam nevezmeš.“ Dochází tak ke komunikačnímu šumu, kdy ženy nemyslí doslova, co říkají, ale muž to tak vnímá.

Takže při slovech:.“Ty mě nikdy nikam nevezmeš.“ muž vyletí jako čertík a začne vykřikovat, kdy a kde v poslední době byli. Pak nastává klasická hádka, která končí výčitkami, čí matka nebo otec jsou horší. Muž je rozčilený, protože si myslí, že žena mu neprávem vyčítá chyby a neví, co chce . Žena je rozlítostněná, protože, má pocIt, že muž je sobec, který nechápe její citové potřeby.

Motivace musí vycházet z mužského chápání světa. Takže požadavek nesmí NIKDY být pronesen výčitkou se slovem nikdy.

Muž váš požadavek nechápe. Mluvte přímou řečí :“Ráda bych si někam vyšla, třeba do kina nebo na večeři.“ a podobně.

Když svou touhu jasně formulujete, muž má jasno a řeší jen zda ano či ne, kam a kdy.

Ale pozor nezačínejte větu slovem - mohli bysme si někam vyjít… Váš drahý vám potvrdí, že mohli a tím je pro něj věc uzavřená. Slovem mohli vyjádříte pro muže možnosti, nikoliv požadavek, že chcete někam jít.

Motivace aneb chválit a chválit a zase chválit

Pokud muž vašim touhám vyhoví, nezapomeňte ho po “akci“ i při ní - chválit a chválit a zase chválit. Samozřejmě chvála je myšlena nadneseně, ale nesmí chybět. Dejte mu najevo svou radost, jakým způsobem to uděláte, je na vás. Ukažte mu, že je váš hrdina a příště vás pozve do kina sám. Muži chtějí být hrdinové pro své ženy a pochvala je pro ně motivace, jak uspokojit touhy své ženy.

Jak motivovat přes soutěživost

Pokud svého drahého nutíte, aby s vámi chodil do divadla či na všechny ostatní zábavy, které vás zajímají (a jeho ne), jen mu ukazujete, jak jste na něm závislá. Pro něj “vaše nucení“ znamená signál, že se bez něj nedokážete ani bavit, a tudíž vás má jistou, tak pro by se snažil?

Podívejte se na věc z jeho stránky. Nutí vás on, abyste s ním šla na fotbal či do hospody? Asi ne, protože on se dokáže s kamarády pobavit i bez vás. Naopak se pro něj stáváte přítěží, pokud jdete s ním. Pokud váš drahý jde na jedno čili na pokec s kamarády, nedělejte ze sebe stíhačku a nechoďte s ním. Jděte si na pokec s kamarádkami. Pokud nemůžete v ten samý den a čas, jděte jindy.Dokážete mu, že se umíte bavit i bez něj, a nejste na něm závislá. Nenuťte ho chodit, kam nechce, raději jděte do divadla s kamarádkou, nebo i třeba tchýní.

Uvědomte si, zrovna tak jako pro vás je blbost třeba fotbal, pro něj je blbost divadlo. Nechte si každý svou zábavu a bavte se po svém.

To se týká i případu, pokud se vašemu drahému nechce na večeři či do kina, kam s vámi běžně chodí. Když muž váš návrh odmítne, s tím že jste nedávno někde byli, nehádejte se a běžte na večeři či do kina s někým jiným nebo sama. Muž pozná, z vaší samostatnosti, že vás nemá jistou, a vaše nezávislost mu poškádlí soutěživé ego. A nemusíte chodit na večeři ani s kamarádem, stačí když půjdete sama, červíček v mužově egu zahlodá i přesto.

Jak motivovat přes svobodu

A předchozí motivace se týká i mužské potřeby mít pocit svobody. Muž potřebuje citovou pauzu, být sám či s kamarády, zkrátka trávit nějaký čas bez vás, aby po vás zase zatoužil. Pokud mu nedáte vydechnout, ubližujete tím sama sobě.

Dáte-li svému drahému volný čas pro jeho zábavu s kamarády či koníčky, motivujete ho k tomu, aby po vás zatoužil. Krátké odloučení posiluje lásku i touhu.

Nechte mu pocit svobody a uvidíte, jak rád se k vám vrátí. A rád s vámi i někam vyrazí, protože bude chtít být zase vaším hrdinou.

(z archivu Jany Šulcové)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip