Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Forma na led: Netradiční využití, kterému propadnete

Forma na led: Netradiční využití, kterému propadnete

17.8.2018 - redakce Babinet.cz

Obyčejná forma na led. Nebo tvořítko, chcete li. Léto bez ledu si asi jen těžko dokážeme představit. Cinkání ledových kostek v lahodných osvěžujících nápojích. Forma na led má však i jiné možnosti využití. Znáte veškerý její potenciál?

 

Ledová královna

 

Mřížka na led je před našimi zraky ukryta hluboko v mrazáku. Jejich služeb využíváme jen tehdy, když se chceme zchladit. Vyklepneme si kostky ledu a už putuje zpátky do chládku. My si pak už jen dopřáváme studenou chvilku, při které popíjíme svůj oblíbený koktejl, nebo jiné pitíčko.

Ledová královna - mřížka na led, se vám ale může pořádně hodit i v jiných situacích. A nemusí jít pouze o letní radovánky. V čem jiném hraje forma na led hlavní roli? Pojďme se podívat na senzační nápady teď hned.

1) Přehledná šperkovnice Povaluje se vám spousta náušnic jen tak bez ladu a skladu? Nebo přehrabujete vždy velký chuchvalec těchto náušniček, když hledáte ten pravý pár? Formu na led si můžete pomocí tavné pistole dozdobit různými perličkami a kamínky. Pak už do nich jen uložte své náušnice podle systému, který vám bude vyhovovat.

2) Netradiční paleta Jsou děti ještě malé na klasickou paletu? Nebo jste to přímo vy, kdo jim ji ještě nechce úplně povolit (protože už vidíte ten koberec)? Ale už se v nich probouzejí malířské sklony? Pomozte jim právě formou na led. Vymačkejte do otvorů jednotlivé barvy a máte alespoň částečnou jistotu, že tekuté bravy zůstanou tam, kde mají.

3) Pořadač na tempery Když už jsme u malování, poslouží forma na led také jako ukladač na temperky i menší štětce. Budou pěkně roztříděné a malířský arzenál tak bude vždy hned připraven.

4) Vlastní bonboniéra Milujete ovoce v čokoládě? Dejte tedy doprostřed okénka libovolné ovoce a zalijte oblíbenou čokoládou. Dejte zamrazit. Až budete chtít vy, nebo návštěva mlsat, nezapomeňte dezert vytáhnout tak hodinku předem. To bude teprve lahoda.

5) Ovoce do drinku Do formy na led dejte nejdříve ovoce podle chuti a poté zalijte vodou. Dejte do mrazáku. Pak už těmito chutnými kostkami zbývá jen doladit drinky, které hodláte podávat.

6) Když zbude víno Je spousta jídel, do kterých neodmyslitelně přijde i víno. Nemusíte hned běžet do obchodu pro těch pár kapek. Jednoduše si zamrazte nedopité víno a máte jej tak kdykoliv připravené k použití do pokrmů.

7) Zdravé mlsání Můžete si také zamrazit jogurt, který vám chutná. Pak, kdykoliv vás přepadnou chutě, se do něj můžete pustit.

8) Štípance nebudou problém Zamrazte si trochu gelu z aloe vera, společně s trochou vody. Až se zase objeví svědivé štípance, první pomoc máte v mrazáku. Poštípaná místa mraženým lékem potírejte a dostaví se okamžitá úleva.

9) Barevný led Pokud milujete ovocné šťávy, můžete si je zamrazit ve formě na led. Když je pak vyklepnete do vody, získá nejen na chuti, ale i vzhled bude neodolatelný. Červené plovoucí kostky ledu vypadají ve sklenici opravdu úžasně.

Máte v záloze i vy nějaké další parádní využití obyčejné formy na led? Podělte s námi v komentářích.

 

Autor: Bára Klímová

Foto: Pixabay.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip