Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Zařiďte si ložnici ve vintage stylu lusknutím prstu

Zařiďte si ložnici ve vintage stylu lusknutím prstu

9.8.2018 - redakce Babinet.cz

Sníte o útulné a zároveň stylové ložnici zařízené ve vintage stylu? Pak jste tu správně. Prozradíme vám, jaké hlavní designové a materiálové prvky by ve vintage ložnici neměly chybět, a také, jak při zařizování postupovat, aby vaše peněženka nezaplakala.

Masivní postel dominantou ložnice

Začněte výběrem postele, protože právě ona by měla ložnici dominovat. Milovníci vintage stylu volí nejčastěji postele z masivního dřeva, ovšem velmi pěkně působí také kovové rámování. Chcete-li opravdu ušetřit, vytvořte si postel ze starých palet. Samozřejmostí je postelový přehoz z příjemného materiálu a spousta malých polštářků, které podtrhnou dojem útulnosti.

Zdobený nábytek

Interiér zařízený ve vintage stylu vás na první pohled upoutá masivním, a především zdobeným nábytkem. Zdobení nábytku perfektně vynikne na světlém dekoru, nejlépe v různých odstínech bílé. Světle zdobený nábytek působí luxusně, a tak si ve své ložnici budete připadat jako na zámku.

Vintage styl umocníte zdobenou toaletkou a křeslem

Ve vintage ložnici by určitě nemělo chybět zajímavé křeslo, pro nějž se vyplatí zabrousit do antiků a bazarů, kde ho pořídíte levněji než v designových interiérových studiích. Zámecký nádech interiéru umocníte toaletním stolkem se zrcadlem, u něhož si zejména ženy při svých každodenních zkrášlovacích rituálech budou zaručeně připadat mnohem krásnější. Vintage styl nejlépe podpoříte toaletkou v bílém provedení, kterou seženete už za pár tisíc.

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší i na světě nejkrásnější?

Jestliže se vám představa honosného toaletního stolku zdá příliš princeznovská, poohlédněte se alespoň po zrcadle s ozdobným rámem. Jestliže nenajdete své vysněné, pak se místo zrcadel zkuste zaměřit na obrazy. Vydejte se na průzkum do starožitnictví a jakmile vás zaujme rámování některého z obrazů, nechte si jej u sklenáře zasklít jako zrcadlo.

Vdechněte život starému nábytku

Vintage styl s sebou nese mimo jiné tu výhodu, že vás nenutí kupovat si pouze nový nábytek. Nábytek ve vintage stylu se totiž částečně vyznačuje i jakýmsi opotřebovaným vzhledem, tedy patinou, která interiéru vdechne kouzlo i duši. Zapátrejte proto nejen v anticích a starožitnictvích, ale třeba i na půdě u babičky. Vsadíme se, že objevíte poklady, které poté technikou patinování jednoduše přetvoříte na skvostné vintage kousky.

Patinujte!

Patinování spočívá v tom, že pomocí štětce a barvy určené k patinování dodáte nábytku z masivu „ošuntělý“ vzhled, oficiálně se tento trend nazývá „shabby chic“. Nábytek jednoduše nalakujete jednou či více barvami, které pak na některých místech můžete setřít hadříkem a nakonec obrousit.

Prim hrají doplňky a květiny

Kouzlo vintage stylu se skrývá rovněž v doplňcích. Svou vintage ložnici proto doplňte květinami, proutěnými doplňky, vonnými svíčkami nebo lucernami.

Korunujte své úsilí

Vaši námahu při zařizování vintage ložnice zakončete výběrem vhodného osvětlení. Zejména robustnější lustr ve vintage stylu dokáže v místnosti vykouzlit nezaměnitelnou atmosféru. Pokud přemýšlíte, jaké zvolit doplňkové osvětlení například k nočním stolkům, vsaďte na klasické stojací lampičky s látkovým stínidlem v barvě slonoviny, které působí velmi útulně. V tmavší ložnici se pak budou nádherně vyjímat černé stojací lampičky s měděným zdobením značky EGLO, které seženete na Profisvitidla.cz

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip