Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Láká vás podnikání? Na rodičovské je nejlepší čas začít

Láká vás podnikání? Na rodičovské je nejlepší čas začít

8.8.2018 - redakce Babinet.cz

Možná přemýšlíte, kdy je ten správný čas na podnikání. Některé úspěšné české podnikatelky by vám mohly říct, že na rodičovské dovolené. Že se to nedá skloubit? Prozradíme vám, proč je to nejlepší čas začít a také jak na to.

Teď je správný čas, kdy můžete zariskovat

I když se to možná nezdá na první pohled, mateřská/rodičovská dovolená představuje ideální období, kdy byste do toho měly šlápnout a zkusit svůj nápad na podnikání zrealizovat. Proč zrovna teď? S malým dítětem máte peněžitou podporu v mateřství, to znamená, že nějaký ten příjem je jistý a o nic vlastně až tak nejde. Když to nevyjde, nebudete tratit. Máte vlastně dvě možnosti:

  • zkusíte to nejdříve v malém měřítku a možná u přivýdělku i zůstanete
  • v podnikání se vám zadaří a nakonec se stane vaší hlavní obživou

Kdo nic nezkusí, nic nemá. Berte to jako výzvu.

Jak to udělat, aby se o vás lidé dozvěděli?

Žádný začátek není jednoduchý. Podnikání rozhodně vyžaduje důkladnou organizaci času. Nejprve můžete pracovat ve chvílích, kdy děti spí. Povolejte všechny členy rodiny, kteří jsou ochotni vám vypomoct. Pak potřebujete platformu, přes kterou se o vás dozví co nejvíc lidí. Některé maminky svoje výrobky prodávají například přes webové stránky jako je Fler.cz nebo se objevují na různých trzích a festivalech. Oslovte svoje zákazníky přes
sociální sítě Instagram nebo Facebook. Jakmile přestanete objednávky stíhat vyřizovat na vlastní pěst, je ten pravý čas, abyste si založily vlastní společnost.

Ze dne na den majitelkou firmy

Samotné založení firmy nemusí být tak náročné, jak se na první pohled zdá. Stačí, když víte jak. Už jste slyšely o firmách na prodej? Je to ten nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak začít. Takové firmy už jsou zapsané v obchodním rejstříku. Nemají žádné závazky ani pohledávky, protože byly založené za účelem dalšího prodeje. Proč by vás to mělo zajímat? Firmy na prodej mají už splacený základní kapitál, vyřízené všechny potřebné dokumenty, a dokonce i sídlo. Odpadne vám běhaní po úřadech, shánění razítek i notáře. Za novou firmu začnete jednat už za 24 hodin. Na rodičovské není času nazbyt a firmy na prodej představují efektivní způsob pomoci.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip