Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Těžká rána opilcova aneb Jak na kocovinu?!

Těžká rána opilcova aneb Jak na kocovinu?!

7.8.2018 - redakce Babinet.cz

Včera jste trochu flámovali. Večer byl báječný, pití teklo proudem a společnost byla brilantní. Je léto a letní teplé večery k osvěžujícímu popíjení určitě sedí. Nesmí se to ale zvrtnout. Což se lehce řekne a mnohem hůře udělá. Když už na kocovinu dojde a následující ráno je za trest, jak se z ní rychle dostanete? Poradíme.

Kdo jsem, kde jsem a čí je ta bolavá hlava?

Jste to určitě vy. Zřejmě nakonec určitě budete u vás doma, i když se vám to na první rozlepení oči třeba nezdá (a ten pán vedle v posteli, buďte klidná, je to váš manžel, byť to teď vašim rozmazaným pohledem nevypadá). A ta třeštící hlava? Jo, tak ta je bohužel taky stoprocentně vaše. O slovo se navíc ještě nepřihlásil žaludek na vodě a vnitřní třes. To bude při prvním posazením teprve jízda.

Už nikdy

Bolehlav a nepříjemný stav jsou daní za to, jak jsme se předešlý večer nehlídali. Dost možná jsme pili rychle, míchali jsme všechno možné, vyrazili jsme na lačno a nestřídali jsme alkohol s nealkoholickými nápoji.

Teď si slibujeme, že už nikdy nebudeme pít, že tohle stačilo, že tohle bylo naposled, a tak dále a dále. Ale víme všichni dobře, že příležitost se najde a jen zapřisáhlí abstinenti mají vyhráno.

Když ne prášek, tak co?

Většinou máme tendenci ihned sáhnout po prášku, který by měl utlumit tu katastrofální bolest hlavy. Ale to není úplně nejlepší nápad. Může ještě více podráždit žaludek, a jestli navíc budete zvracet, byl úplně k ničemu.

Maminka by vám určitě přinesla léčivý kuřecí vývar, táta by poradil česnečku a babička by běžela pro vodu s citronem. To vše parádně funguje. Máte však i více možností, ze kterých vybírat a rychle si ulevit.

 • Po tom nemilém probuzení budete mít jednoznačně spalující žízeň. Pijte ale pomalu. Malé doušky. Zkuste takto do sebe vpravit alespoň půl litru. K pití se posaďte a nespěchejte.
 • Doplňte cukr. Přesně z tohoto důvodu vždycky funguje vychlazená Cola. Pokud ji doma nemáte, za vděk vezměte jakoukoliv slazenou, perlivou minerálkou. Pořád platí malé doušky.
 • Není třeba speciálního šumivého vyprošťováku. Úžasně zabírá rozpustné Céčko.
 • Pomůže i sklenice studeného mléka.
 • Sklenice vody a lžička jedlé sody. Smíchat, pomalu vypít a žasnout, jak rychle to funguje. Soda zásadně snižuje překyselení žaludku a to je přesně to, co potřebujete.
 • Zkuste zázvor. Zázvor vždy výrazně zmírní jakoukoliv nevolnost, tedy i tu kocovinovou. Můžete si ho dát v čaji, nebo ve vodě, pokud zvládáte.
 • Rohlík a citronový čaj. Opravdu. Zní to asi šíleně, protože představa toho, že máte něco sníst, je nepřípustná.  Ale když do žaludku dostanete suchý rohlík, nebude tam jen ten alkoholový guláš. Po doušcích zapíjejte citronovým čajem, který je sám o sobě ohromným životabudičem.
 • Někdo kocovinu potřebuje pořádně dospat a někdo jiný ji jde rozchodit na čerstvý vzduch. Obojí funguje bezvadně.

A jaké jsou vaše spolehlivé recepty na bezbolestné vystřízlivění? Máte pro nás dech beroucí radu?

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
 • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

 • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

 • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

 • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

 • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

 • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

 • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.