Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Střední Čechy: Postřižiny jako muzikál, zámecká kuchyně nebo Zátopkův běh

Střední Čechy: Postřižiny jako muzikál, zámecká kuchyně nebo Zátopkův běh

6.8.2018 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách na týdny 10.8. - 26.8. 2018

Slavné Postřižiny na zámku Mníšek pod Brdy (10. 8.)
V pátek 10. srpna  od 20 hodin si mohou návštěvníci zámku užít letní muzikálové představení Postřižiny na motivy Bohumila Hrabala. Chybět nebudou scény, kdy Maryška pije do dna půllitr piva, kominický mistr De Giorgi skočí z pivovarnického komína do hasičské plachty a strýc Pepin promění letní poklidnou atmosféru v dobu plnou nečekaných příhod. Účinkovat bude i svéhlavá koza Líza a přijedou hasiči, aby zachránili podnikavou a nebojácnou Maryšku.
Více zde: www.zamek-mnisek.cz

Rock'n'ride - Benešov (10. - 11. 8.)

Všichni fanoušci jsou zváni na festival o terénních motorkách. Jezdci při svých skocích předvádějí akrobatické prvky, které jsou daleko za hranicemi fyzikálních zákonů. K vidění budou 3 motocyklové disciplíny - vytrvalostní závod Country Cross, SuperEnduro a Freestyle Motocross (FMX) v čele s Mistrem Světa a několikanásobným medailistou X-Games Liborem Podmolem. To vše s doprovodem živé hudby a večerní párty s DJ’s. 
Více zde:www.rocknride.cz


Oživená zámecká kuchyně na zámku Žleby (11. - 12. 8.)

Zámek Žleby do svých víkendových standardních prohlídek prvního a třetího okruhu zapojí také doprovodný program. Tím bude návštěva plně zprovozněné a provoněné zámecké kuchyně. Kuchtíci a kuchtičky v historických kostýmech se postarají o zajímavý exkurs do každodenního života na zámku v dobách dávno minulých.

Více zde: www.zamek-zleby.cz


Voničková sobota v Kouřimi (11. 8.)
Řemeslné pohádkové léto v Kouřimském skanzenu pokračuje Voničkovou sobotou. Eva Kopecká bude povídat o mariánských bylinách, následovat bude putování za devaterem kvítí. Dalším tématem programu budou bylinné čaje. A jako každou sobotu program uzavře čtení pohádek, tentokrát o bylinkářství a jednotlivých bylinách. Akce trvá od 10 do 18 hodin. 
Více zde: www.skanzenkourim.cz

Zátopkova 10 - Stará Boleslav (12. 8.)

Druhý. ročník běhu na 10 kilometrů - Zátopkova 10 -  nesoucí jméno největší, nejen české legendy vytrvalostního běhu všech dob, se koná v neděli 12. srpna v Lomené aleji ve Staré Boleslavi. Po lesních cestách se poběží na dvou pětikilometrových okruzích a to intervalově, což není zcela obvyklé. Jde o to, aby si každý účastník ten svůj výkon náležitě vychutnal. Mimo hlavní závod na 10 kilometrů jsme pro návštěvníky připravili také štafetu na 2x 5km a dětské závody.

Více zde: www.zatopkova10.cz

Akce na týden 13. - 19. 8.

Den židovských památek (13.8.)

Na území dnešní České republiky byl ještě na začátku minulého století nespočet židovských památek. Ve většině menších měst byla synagoga, hřbitov nebo rovnou celá židovská čtvrť. Ničivé drancování v období německé okupace, válečné boje i komunistický režim mnoho z nich zničilo. Ty, které se podařilo zachránit, jsou po náročných rekonstrukcích a opravách opět přístupné veřejnosti. Na padesát takových otevře své dveře návštěvníkům v Den židovských památek.

Více zde: https://www.shekel.cz/39915/13-8-den-zidovskych-pamatek


Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem (15. 8.)
Tato akce zve na procházku historickým jádrem Mělníka rodiny s dětmi. Průvodcem bude historik muzea města Mělník Lukáš Snopek, doprovázený svým zvídavým přítelem a maskotem muzea Kocourkem Švarcem. Zábavná dvojice hravou formou, vtipnými dialogy a několika úkoly přiblíží účastníkům minulost města nad soutokem a jeho zajímavosti. Putování začíná v 9,30 hodin u muzea a trvá přibližně 90 minut. 
Víze zde: www.muzeum-melnik.cz

Meziválečná architektura v dolním Posázaví – Roztoky u Prahy (17. 8. – 28. 10.)
Roztoky byly centrem bohatého kulturního a společenského života již od 19. století. Současná výstava je však věnována 100. výročí vzniku republiky a mapuje životní styl prvorepublikových elit v souvislosti s ojedinělou výstavbou v kraji nedaleko Prahy. 
Více zde: http://www.roztoky.cz

Vernisáž výstavy ze hry Kingdom Come: Deliverance ( 18. 8.)

Výstava vztahující se k RPG hře Kingdom Come: Deliverance, která v České republice i ve světě v současné době láme rekordy, bude zahájena v sobotu 18. srpna a to v Klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou. Toto město je jedním z míst, kterými ve hře putuje hlavní postava hry, kovář Jindřich, který se v předhusitském období snaží změnit svoji budoucnost. Během výstavy budou k vidění fotografie z Ratají a rekvizity z natáčení. Vernisáže se zúčastní někteří z tvůrců hry. Putovat po stopách hrdiny mohou nejen hráči, ale i návštěvníci středních Čech - místa spojená se hrou a jejich dnešní realitu mohou prozkoumat v originální mapě.
Více zde: www.klubpivovarek.cz/


X. ročník Veteran Rallye Kutná Hora 2018 (18. 8.)
V sobotu 18. srpna propukne závod historických vozidel vyrobených do roku 1940, který zaplní střed Kutné Hory. Jako každý rok se sjedou majitelé historických vozidel do Kutné Hory na již tradiční akci Veteran Rallye. Nablýskaná vozidla je možné prohlížet na Palackého náměstí již od pátku. Závod se bude konat již tradičně ve dvou kolech, a to v sobotu i v neděli.
Více zde: http://www.veterani-kh.cz/

Netopýří večírek – Točník (18. 8.)

Ve vrchlíku vnitřního točnického schodiště sídlí každoročně letní kolonie netopýra velkého. Samičky přilétají v dubnu, přivedou na svět mláďata a pečují o ně. Již přes dvacet let pozoruje a pečuje o točnické netopýry Dita Weinfurtová z Hředlí. Povídání a projekce nejen o hradní kolonii netopýrů velkých čeká návštěvníky hradu Točník.

Více zde: www.hrad-tocnik.cz

Akce na týden 20. - 26. 8.

Muzikál Alenka v kraji zázraků – Benešov (24. 8.)
Přírodní divadlo Konopiště uvede velkovýpravný muzikál s pohádkovým příběhem. Muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carrolla. I v tomto příběhu ožijí hlavní postavy zachycené v Carrollově geniálním díle, které, na rozdíl od jiných, nestárnou a už po třetí století nepřestávají fascinovat malé čtenáře.  
Více zde: www.benesov-city.cz

Hradozámecká noc (25. 8.)
Noční prohlídky, speciální kostýmované prohlídky, filmová promítání, dobová vystoupení, prohlídky běžně nepřístupných prostor a další netradiční akce čekají návštěvníky během jedné noci na hradech, zámcích či klášterech po celé České republice. Ve středních Čechách tato akce proběhne například v klášteře Sázava a dále na hradech a zámcích Hořovice, Karlštejn, Mnichovo Hradiště, Točník a Žebrák, Veltrusy, Žleby, Březnice a mnoha dalších.
Více zde: www.npu.cz

Výstava ‚Vítězství plná prachu: 1908‘ – Mladá Boleslav (1. 7. – 12. 10.)
Světové rychlostní rekordy, desítky zlatých věnců ze závodních okruhů i jízd spolehlivosti a renomé značky rostoucí neuvěřitelným tempem. Automobilka Laurin & Klement v roce 1908 vítězila doslova v každém závodě, na jehož start postavila některý ze svých závodních speciálů. O jaké stroje šlo? Kdo na nich sklízel vavříny? A jak se úspěchy na závodních tratích promítaly do hospodaření mladoboleslavské firmy? Na to odpovídá výstava ve ŠKODA Muzeu. 
Více zde: http://museum.skoda-auto.cz/

Krásná místa naší vlasti ve Slaném (28. 6.  - 5. 9.)
Výstava fotografií Ladislava Rennera, jehož snímky se využívají na billboardy, veletrhy cestovního ruchu nebo kalendáře. Prostřednictvím státní agentury CzechTourism pomáhají jeho fotografie propagovat naši vlast nejen v tuzemsku, ale i ve světě. Výstavu je možné si prohlédnout v Knihovně V. Štecha ve Slaném.
Více zde:
www.infoslany.cz

Koncert skupiny Žlutý pes a promítání filmu Černý Petr (21. 8.)
Kulturní léto GASK pokračuje koncertem skupiny Žlutý pes v čele s Ondřejem Hejmou. Po skončení koncertu pokračuje večer promítáním filmu Černý Petr. Koncert a dále pak hraný debut od režiséra Miloše Formana si mohou diváci vychutnat v zahradách Kutné Hory - Galerie Středočeského kraje.
Více zde: www.gask.cz

 


Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip