Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Hubnutí začíná v hlavě aneb mentální dieta

Hubnutí začíná v hlavě aneb mentální dieta

4.8.2018 - redakce Babinet.cz

Plátek celozrnného chlebíčku s karotkou a rajčatovým džusem k snídani, na oběd lehký salát bez dresingu, k večeři dušenou zeleninu. A přes den jedno a půl jablíčka...Také už vám podobné rady doslova lezou krkem víc než ten jídelníček? A řekl už vám někdo o tom, že hubnutí začíná v hlavě?

Diety, hubnutí, zdravá výživa. To poslední zmiňované je zřejmě to nejlepší, co si z tohoto menu můžeme vybrat. Všichni moc dobře víme, že štíhlá linie a zdravé tělo je výsledkem celkového životního stylu, s nímž nemůžeme nikdy skončit či ho poslat na dovolenou.

Štíhlí lidé dodržují umírněnou životosprávu, mají své dobré návyky, sportují a hlavně ví, že myšlenka je silnější než hmota.

Vysvětlím následovně – vezměme si velký, šťavnatý a mastný hamburger. Pro nás všechny, co bojujeme s nadbytečnými kilogramy, je to úhlavní nepřítel. Tajně o něm sníme, ale lékařské příručky nás varují nutričními hodnotami – moc přepáleného tuku, nekvalitní maso, bílé pečivo, kečup...K tomu hranolky a kolu a v nás se tak usadí pocit odporu a zákazu!

A co když vám řeknu, že dnešní společnost přichází s jiným názorem? Například podle Dr. Hew Lena, havajského léčitele, nejde ani tak o hmotu jako spíše o myšlenkové vibrace, které jídlu a svému tělu vysíláme. Když si tedy před kousnutím do hamburgera v duchu řeknete: „Miluju tě. Tohle jídlo mě očišťuje, dodává energii a zdraví.“ v těle to způsobí úplně jinou reakci než pocit viny a konstatování, “ To zase budu tlustá.“

Naopak dáte-li si vždy něco, o čem všichni mluví jako o zdravém, přepadne vás pocit radosti, jste na sebe hrdí a již v myšlenkách vidíte své vysněné tělo. Názory ostatních ovlivňují náš vlastní svět.

Umění radovat se z jídla a zároveň ze svého těla tedy tkví ve způsobu našeho smýšlení, na našich předsudzích a také na tom, s jakou láskou a vášní si dokážeme jídlo užít. Každá pozitivní energie se v těle násobí. To jde samozřejmě ruku v ruce o myšlenkách na naše tělo – dokážete s ním jednat pouze s láskou? Máte ho vážně tolik rádi a oceňujete, že vás každý den vodí na cestě životem? Stačí malá změna (jež si žádá velké úsilí) a můžete tímto mentálním cvičením způsobit hodně změn a to i bez moření se hlady.

Tímto nechci znevažovat rady odborníků. Jistě, není nad zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, zakysané mléčné výrobky a dva litry vody denně. Rovněž souhlasím s tím, že sport a jakákoli další fyzická námaha je výborná pro náš kardiovaskulární systém a tudíž i pálení tuků. Ba dokonce miluji všechny poučné články a rovněž mám ráda čtení nutričních hodnot sójového masa a nových výzkumů, které  dokazují, jak je zelenina ještě blahodárnější než jsme si doposud mysleli. Líbí se mi to proto, že si pak upřímně a od srdce můžu říct:“ Miluju tě. Tohle jídlo mě očišťuje, dává zdraví a vitalitu.“ Mám se ráda zato, jak se o sebe starám.

Ale měla bych se mít ráda i za to, že se občas nedržím daných pravidel a dopřeju si něco, po čem mé chuťové buňky touží. Pokud to dokážu, pak mi tělo ještě poděkuje za tu pozitivní energii, lásku a rovněž bude mít pocit, jak moc z toho tučného dortíčku dobrého dostává....

Lucie Kunešová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip