Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  9 mužských vět, které znáte jako své boty

9 mužských vět, které znáte jako své boty

3.8.2018 - redakce Babinet.cz

Kdo z nás občas neřekne něco, co nemyslí smrtelně vážně. Občas slibujeme i to, o čem dopředu víme, že nemáme tak úplně v úmyslu splnit. Dělají to jak muži, a děláme to i my ženy. Ale je pár opravdu typicky mužských vět, kterým se většina žen jen zasměje a časem přijde na to, že přikládat jim váhu, nemá pražádný smysl.

Když muži mluví a ženy se smějí

Nějakou tu památnou a stále se opakující větu na nás muži prostě občas zkusí. Když nás zastihnou v dobré náladě, takovou větu buď mávnutím ruky přejdeme, nebo dokonce (ale to musí opravdu vééélmi dobrá nálada) děláme, že jí věříme.

Většinou se ale těmto devíti typicky mužským větám v duchu (někdy i nahlas) smějeme. Ironicky odsekneme a je nám jasné, že opravdová výpovědní hodnota jeho věty, je nulová.

Ale samozřejmě nakonec muži překvapí a to se pak dějí věci.

Které skvostné věty to jsou?

  1. Udělám to!

   Řekl, že to udělá. Není potřeba mu to každý druhý rok připomínat, ne? Ty dveře od trouby, které se samy otevírají, se snad nezblázní. Vy možná ano, ale samootevírací dveře se přece vždycky hodí. Tedy to s vámi muž nakonec možná myslí dobře.

    2. Cože? Prsa? Nevím, nevšiml jsem si

     Nééééé, jak by si mohl vůbec všimnout té hezké slečny s pevným a opravdu přitažlivým dekoltem. I vy jste si všimla, ale on určitě ne.

      3. Děti? Úplně s přehledem a v pořádku

       Když hlídá tatínek, buďte bez obav. Děti jsou opravdu v pohodě. Když to do telefonu tvrdí, můžete mu věřit. Jsou sice v pohodě v jeho stylu, ale opravdu jsou. Tak nemají čepici, snídaly, obědvaly a večeřely párek v rohlíku, nekoupaly se a usnuly ve špinavém oblečení. No bóže.

        4. Já vím! Už jsi mi to říkala desetkrát.

         Ano, on ví, ví, ví, a přesto se pořád nic neděje. Ale buďte v klidu, on přece ví.

          5. Já bych …

           Já bych … to udělal, já bych to nádobí utřel, já bych to přeparkoval, já bych to batole přebalil, já bych s tím psem za chvíli šel, já už bych tu televizi stejně za chvíli vypnul. Není vám tohle milé BYCH povědomé?

            6. Jdu na jedno

             Může to v seznamu snad chybět? Už když to muž vyslovuje, ví stejně dobře jako vy, že to není pravda a že opravdu dneska večer přijde až zítra ráno.

              7. Já jsem to ale neudělal

               Ne, i přesto, že jste v bytě jen sami dva a vy jste to něco konkrétního neudělala, on to nebyl. Vždycky za to můžou ti ostatní dva: Nikdo a někdo. Někdo něco udělá a Nikdo nic neví.

                8. My se ale o ženských s chlapama nebavíme

                 Samozřejmě že ne. Jak by mohli. Co by na ženách tak asi probírali?

                  9. Já to pak přeberu a vyhodím

                   Ano, jistě, my víme. On to pak přebere a vyhodí. Koho chce rozesmát? Nevyhodí nic. A když tu starou roztrhanou peřinu po prababičce chcete vyhodit vy, nasadí sprint a ještě u popelnice vám vysvětluje, že se bude hodit.

                    

                   Napsala: Bára Klímová

                    

                    

                    

                   Vaše názory

                   Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

                   Vložit komentář

                   Další z magazínu

                   Náš tip