Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Střední Čechy: Mistrovství světa v plachtění, vůně dřeva nebo elegantní krása

Střední Čechy: Mistrovství světa v plachtění, vůně dřeva nebo elegantní krása

23.7.2018 - redakce Babinet.cz

Podívejte se na přehled akcí ve středních Čechách na týdny 23.7. - 12.8. 2018

Akce na týden 23. - 29. 7.

Ze života hmyzu (24. 7. - 2. 9.)
Regionální muzeum v Mělníku bude od července do září hostit výstavu fotografií ornitologa a zoologa Libora Prause. Zajímavosti ze života hmyzu můžete shlédnout v útulné kavárně na nádvoří muzea. Více zde: www.muzeum-melnik.cz

Bombizo fest: Hudební festival alternativní hudby (27. 7.)
Nultý ročník hudebního festivalu, na kterém se objeví převážně mladí interpreti a kapely české alternativní hudební scény nejen se zaměřením na Středočeský kraj. Žánrově festival pokryje vše od alternativního rocku, přes root music až po taneční experimentální hudbu.
Více zde: www.gask.cz

Mistrovství světa v plachtění (28. 7. - 12. 8.)
Po dvou letech převzala Česká republika od Austrálie pořadatelství Mistrovství světa v bezmotorovém létání. Ve 35. ročníku se na letišti Hosín u Českých Budějovic bude závodit ve třídách 18 metrové, 20 metrové dvousedadlové a třídě OPEN, které představují technickou špičku, přičemž ty nejlepší dosahují rozpětím až 29 metrů a vzletové hmotnosti 850 kg
Více zde: www.wgc2018.cz

Sobota s vůní dřeva - Muzeum lidových staveb v Kouřimi (28. 7.)
V rámci akce Řemeslné pohádkové léto se můžete v sobotu podívat na ukázky bednářského řemesla přímo od bednářů Plzeňského Prazdroje, postup tesání trámů a seznámíte se i s výrobou drobností z dřevěných hoblin. Na závěr akce je připraveno čtení pohádek o truhlářích a bednářích. 
Více zde: www.skanzenkourim.cz/

Elegantní krása v Jílovém u Prahy (28. 7. - 7. 10.)
Především dámy a milovnice módy jsou zvány na výstavu originálních klobouků od historie po současnost ze sbírek Magdalény Koptové. Vernisáž se bude konat v sobotu 28. 7. od 10 hodin.
Více zde: http://www.muzeumjilove.cz/

Akce na týden 30. 7. - 5. 8.

Party time GASK - výtvarná dílna pro děti (31. 7. - 3. 8.)
V rámci Kulturního léta GASK proběhnou ve čtyřech turnusech čtyřdenní výtvarné dílny pro děti od 6 let do 15 let. První z nich začíná v úterý 31.7. „Táborový“ program je vždy vázaný na aktuální výstavu v GASK a probíhá od úterý do pátku, od 10,30 do 18 hodin. Zakončen bude odpolední výstavou pro rodiče a kamarády. 
Více zde: www.gask.cz

Kolínský Big band + David Kraus (3. 8.)
Další akcí Kulturního léta GASK v tomto týdnu je koncert Kolínského Big bandu. Jedná se o velký jazzový a taneční orchestr, složený ze špičkových muzikantů, působících v Kolíně a okolí. Tentokrát vystoupí s programem Zlatá šedesátá s hostujícím Davidem Krausem.
Více zde: www.gask.cz

Hravá sobota ve skanzenu v Kouřimi (4. 8.)
Na akci Řemeslné pohádkové léto v sobotu představí Otakar Franěk výrobu tradičních dřevěných hraček. Návštěvníci této akce se také dozví, jak vyrobit káču z papíru a na závěr mohou příjemně relaxovat u čtení pohádek o hračkách a hrách. Akce se koná od 10 do 18 hodin.
Více zde: www.skanzenkourim.cz

Let it roll v Milovicích (2. - 5. 8.)
Největší světový drum bass festival se vrací na letištní plochu Milovice - Boží Dar. 15. ročník festivalu připraví tři dny a noci plné drum bass hudby, unikátního stage designu a bass linek. Ze zahraničních umělců se letos objeví Pendulum, Camo Krooked, Andy C, Dirtyphonics nebo Wilkinson.
Více zde: www.letitroll.cz


Kulturní vystoupení v zahradách GASK (5. 8.)
Kulturně hudební týden uzavře koncertní program se skladbami Jaroslava Ježka, které doplní skladby světových velikánů, jako byli G. Gerschwin, B. Goodman nebo D. Ellington. Koncert se uskuteční na vodním pódiu v zahradách Galerie Středočeského kraje. 
Více zde: www.gask.cz

Akce na týden 6. - 12. 8.

Party time GASK (7. - 10. 8.)
V úterý 7. srpna začíná druhý turnus letní výtvarné dílny pro děti od 6 let do 15 let. „Táborový“ program je vázaný na aktuální výstavu v GASK a probíhá od úterý do pátku, od 10.30 do 18.00 hodin. Je zakončen odpolední výstavou pro rodiče a kamarády. Akci organizuje Galerie Středočeského kraje.
Více zde: www.gask.cz

Rock'n'ride - Benešov (10. - 11. 8.)
Všechny fanoušky zveme na festival o terénních motorkách. Jezdci při svých skocích předvádějí akrobatické prvky, které jsou daleko za hranicemi fyzikálních zákonů. K vidění budou 3 motocyklové disciplíny - vytrvalostní závod Country Cross, SuperEnduro a Freestyle Motocross (FMX) v čele s Mistrem Světa a několikanásobným medailistou X-Games Liborem Podmolem. To vše s doprovodem živé hudby a večerní párty s DJ’s.

Více zde:www.rocknride.cz

Voničková sobota v Kouřimi (11. 8.)
Řemeslné pohádkové léto v Kouřimském skanzenu pokračuje Voničkovou sobotou. Eva Kopecká bude povídat o mariánských bylinách, následovat bude putování za devaterem kvítí. Dalším tématem programu budou bylinné čaje. A jako každou sobotu program uzavře čtení pohádek, tentokrát o bylinkářství a jednotlivých bylinách. Akce trvá od 10 do 18 hodin.

Více zde: www.skanzenkourim.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip