Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Moravskoslezský kraj  /  Velkolepý Rytířský turnaj na Sovinci

Velkolepý Rytířský turnaj na Sovinci

9.7.2018 - redakce Babinet.cz

25. výročí zahájení pravidelných historicko-řemeslných akcí na hradě Sovinec pod názvem NA PŘÍKAZ CÍSAŘE, aneb Velkolepý rytířský turnaj. Jedná se o první ze tří hlavních akcí sezóny na Sovinci.

Po oba dny se na pátém nádvoří návštěvníkům představí ti nejlepší účinkující. Jedna z nejznámějších šermířských skupin nejen v ČR, ale i po Evropě, ARTUS THOR, známí i z filmů Tristan a Isolda, Krvavý román, Mlhy Avalonu a Příběh rytíře, přiveze divákům ta nejžádanější vystoupení, mimo jiné i legendární Turnaj neurozených.

Vítěz návštěvnické ankety z loňského ročníku skupina scénického šermu FUENTE OVEJUNA představí premiéru grotesky Golem. Těžkooděnci v plné zbroji TARANIS zvou na scénickou Gotickou bitvu, která proběhne vždy v 12:15 a 15:10 na 5. nádvoří. Šermířskou pověst Velké nepřátelství zahrají šermíři ze skupiny BIBUS SPIRITUS. Pro nejmenší návštěvníky zahraje loutkové pohádky s velkými marionetami divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT.

Samozřejmostí jsou historické stánky řemesel, z kterých si některé budete moci i vyzkoušet a také stánky s oblíbenými dobrotami jak sladkými trdelníky, tak masitými klobásami.

KDE: Hrad Sovinec

KDY: 14.7.2018 až 15.7.2018 od 9:30 do 17:30 hodin 

ZA KOLIK: 130 Kč, snížená cena: 110 Kč, rodinné vstupné: 350 Kč

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip