Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Myjete si vlasy (ne)správně? 4 chyby, které určitě děláte i vy

Myjete si vlasy (ne)správně? 4 chyby, které určitě děláte i vy

17.7.2018 - redakce Babinet.cz

Jsme přece ženy, takže pořádné umytí vlasů je nám intuitivně vlastní. Když zvládneme vlasy natáčet, rovnat, foukat, splétat, zasponkovat, tupírovat a ladit do nejmenších detailů, tak jak bychom v tak snadném procesu mohly chybovat? To snad ani nejde. Jo, jo, jo, chyba lávky. Hned se přesvědčíte, že to jde.

Ať je to ten nebo ten …

Úplně vás vidím (a že vám to sluší, jenže …). Pórek, pečivo, těstoviny, sýry, víno, jogurty. Co ještě? Aha, šampon. Otočíte se na podpatku a frčíte pro šampon. Došel vám a vaše vlasy už jsou zase mastné.

Kopírujete s košíkem regál se šampony. Projíždíte očima nabídku. Těkáte sem tam, sem, tam.

Hm, tenhle? Nebo ten s tou krásnou kytkou na obale? Jenže na tomhle má zase ta paní vlasy opravdu lesklé. Sytě růžový, nebo tenhle čirý? Ááále. Je to přece jedno. Berete do ruky ten nejlevnější a spěcháte k pokladně.

Tak a mám vás! Už tady jste chybovala a to jste si ještě ani vlasy nezačala mýt.

Chyba číslo jedna

Není jedno, který šampon si vyberete. O kvalitě nerozhoduje ani cena. Samozřejmě, že vám musí vonět a celkově vyhovovat. Jenže důležité je, abyste sáhla po správném charakteru šamponu.

Jaké máte vlasy? Jemné, s lupy, bez objemu, lámavé, barvené, roztřepené, nebo rychle se mastící? Odpovězte si sama a podle typu vlasů vybírejte šampon.

Chyba číslo dvě

Mytí vlasů stylem šup, šup je k ničemu. Máte na umytí jen pár minut? Tak to celé mytí raději odložte na další den.

Rychlým přemáchnutím vlasy jen ještě víc zatěžujete a mastíte. Nestihnete totiž všechny přípravky pořádně vymýt. Tohle zanechávání zbytků šamponu a kondicionéru ve vlasech je velký problém pro jejich vitalitu, i pro vaši pokožku.

Chyba číslo tři

Sice namáčíte, ale vlasy jsou pořád suché. Jaképak suché, když z nich kape voda a cítíte, že prostě mokré jsou? Nejsou.

Struktura vlasu je šupinkovitá. Takže chvíli trvá, než se vlas pořádně rozevře. Až když je otevřený, teprve tehdy můžete vlasy opravdu pořádně umýt a jednotlivé vlasy dobře vymýt. Obětujte poctivé dvě minuty prvnímu namáčení. Ten rozdíl poznáte okamžitě po konečné úpravě vlasů.

Chyba číslo čtyři

Šampon. Nalít do dlaně louži šamponu a přenést ji na hlavu. Co je na tom za vědu? Zase chyba. A hned dvě.

Šampon ano, nalijeme do dlaně. Ale ne, nepřipleskneme ho na temeno hlavy.

Nejdřív třeme dlaně o sebe. Pěkně tak šampon dostaneme na celý povrch rukou. Až teď ho nanášíme. Ale ne na hlavu, nýbrž do konečků vlasů. Od konečků začínáme a až pak dojde i na zbytek. Výjimkou jsou jen ti, které trápí lupy. Tam je šampon na pokožce naopak žádoucí.

Tak co, i vám jsou tyto zdánlivě banální a přitom zásadní chyby vlastní? Buďte v klidu. Chybovat je přece lidské a hned dnes večer na mytí vlasů můžete jít správnou technikou. Už se těšíte na ten parádní výsledek?

 

Napsala Bára Klímová

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip