Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Celá ČR  /  Kam na výlet s dětmi?

Kam na výlet s dětmi?

27.6.2018 - redakce Babinet.cz

Přinášíme inspiraci a nápady na výlety. Návštěvy hradů a zámků k prázdninám prostě neodmyslitelně patří. Hrady a zámky nejsou jediné, kam s dětmi vyrazit na výlet.

Tajemné znojemské podzemí s největším systémem podzemních chodeb a sklepů v ČR

Znojemské podzemí je rozlehlý labyrint proplétajících se podzemních chodeb o celkovém rozsahu cca 25 km. Někde jsou až 4. patra nad sebou. Zaujme důmyslně budovanými větracími šachtami, kouřovody a studnami.

Kamzíkova stezka u Olomouce

Z podzemí se vydejte do výšek. Celkem 13 m nad zemí je zábavný systém prolézaček, chodníků, žebříků a lan pro děti i dospělé. Pak sjedete 15 m skluzavkou a dostanete se opět na výchozí bod. Jde o dobrý nápad, kam s dětmi.

Zámek Radíč plný rytířů a princezen

Zážitkové prohlídky zámku jsou spojené s proměnami dětí v princezny a rytíře. Barokní zámek Radíč je nedaleko Sedlčan a je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, které se zde nebudou nudit. Navštívit hrady a zámky můžete po celé republice.

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady aneb výlet do pohádek čaroděje Archibalda I.

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji u Jičína vedle městečka Libáň. Tři pohádkové prohlídkové okruhy s pohádkovými bytostmi v rolích průvodců. Výlet pro všechny děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I. bude jedinečný.

Rumcajsova ševcovna, kde v domku pod věží v Jičíně bydlí švec Rumcajs

Rumcajsova ševcovna je vzpomínkou na spisovatele Václava Čtvrtka a malíře Radka Pilaře. Najdete zde Rumcajse, Manku a Cipíska, pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, Cipískovu ZOO, hernu pro děti a občerstvení.

Muzeum strašidel v Plzni

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí pocházející z Plzně a Plzeňského kraje najdete na náměstí Republiky v Muzeu strašidel. Nahlédnete do světa pohádek a kouzel dávno zapomenutých časů staré Plzně a jejího okolí.

Rodinný zábavný park Fábula

Zážitkový park Fábula je ideálním místem pro celodenní rodinný výlet s dětmi. Společně se přenesete do světa pohádek, velmi originálního humoru a k živým pohádkovým bytostem. Skřítek Fábula nabízí zábavu všeho druhu pro děti a dospělé všeho věku. Zábavní park lze navštívit za každého počasí.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip