Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Červené víno a jeho excelentní vlastnosti. 5 důvodů, proč si nalít sklenku

Červené víno a jeho excelentní vlastnosti. 5 důvodů, proč si nalít sklenku

12.7.2018 - redakce Babinet.cz

Až si zase jednou budete rozmýšlet, jestli si dát, nebo nedat deci červeného, vzpomeňte si na náš dnešní článek. Určitě dát! Milovníci, vinaři i znalci lahodného červeného vína vám vždycky jeho blahodárné vlastnosti rádi vyjmenují. A bylo by pošetilé jim nevěřit. Jejich slova totiž jednoznačně potvrzují i odborníci a vědci. Tak vztyk prosím, odchod pro sklenku červeného a sejdeme se za pár vteřin u prvního odstavce.

Všeho s mírou

No jo, no jo, klasika. A je po radosti. Nejdřív lákavé předzvěsti o blahodárnosti vína a pak hned klepnutí přes prsty kvůli množství.  Tak u nás dnes ne!

Nač se dlouze probírat tímto křečovitým pravidlem. Všichni dobře víme, že není řeč o pěti lahvích, které stáhnete za večer. Mluvíme o dvou až čtyřech deci denně. Ty jako lék stačí a neublíží.

S čím vám červené víno pomůže?

Hubnutí, stárnutí nebo srdce. Na všechny jmenované má červené víno velmi pozitivní vliv.

1. Zlepšení paměti? Červené víno

Zhoršení paměti jde ruku v ruce s postupujícím stářím. Potká to každého z nás. Ale víno je jistou nadějí, jak se to pokusit změnit a zmírnit. Je vědecky dokázáno, že víno paměť posiluje a zlepšuje ji. Může za to konkrétně látka resveratrol. Tato látka působí blahodárně právě na tu část mozku, která má na starosti změny paměti, učení, nebo náladu.

2. Svěží pleť? Červené víno

Pleť je při pravidelném pití vína zářivější, pružnější a odolnější proti vnějším vlivům. Hlavně proti slunečnímu záření. Slunce pro pleť představuje nemalý problém, co se předčasného stárnutí týče.

3. Zuby bez plaku? Červené víno

Nové informace a studie vyvrací tvrzení, že by kyselost červeného vína škodila sklovině. Je prokázáno, že červené víno zbavuje zuby bakterií, které tvoří plak a následně kyseliny, které zuby kazí.

4. Hubnutí? Červené víno

Kyselina ellagová, kterou hrozny obsahují, krásně spaluje tuk. A to není všechno. Tukovým buňkám, které už máte, zabraňuje v tom, aby se nadále zvětšovaly.

5. Zdravé srdce? Červené víno

Jsme zase u antioxidantů a resveratrolu. Tyto látky výrazně podporují správnou činnost srdce. Když si tedy denně dopřejete rozumnou dávku červeného vína, máte nakročeno ke zdravějšímu srdci víc, než abstinenti, nebo naopak alkoholici.

 

Napsala Bára Klímová

 

Také si můžete přečíst

SBOHEM, tmavé kruhy pod očima

Bazalka trpasličí: Vypěstujte si vlastní zdravou a bohatou rostlinku

Černé tečky: Jak se jich dlouhodobě zbavit?

4x nekonečně dlouhé nohy. Jak je opticky prodloužit?

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.