Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte Hévízské speciality!

Vyhrajte Hévízské speciality!

27.6.2018 - redakce Babinet.cz

Už jste slyšeli o maďarském unikátu Hévízi-tó neboli Hévízském jezeře?

Plavání a pobyt ve vodě patří obecně k jedné z nejzdravějších aktivit, stejně tak je skvělou formou rehabilitace pro lidi po úrazech nebo s bolestmi kloubů, protože pomáhá nenásilně zvýšit jejich pohyblivost, zejména ramen, kyčlí a kotníků. O to víc, pokud se ponoříte do léčivé vody jezera Hévíz, která je díky bohatému obsahu minerálních látek účinná při léčbě poruch pohybového aparátu.

Jezero Hévíz s nálevkovitě se svažujícím dnem je napájeno termálním pramenem, který obsahuje sloučeniny síry a nerostných látek a vyvěrá v hloubce 38,5 metrů v pramenné jeskyni na dně jezera. V létě dosahuje voda v jezeře teploty až 38 °C, v zimě se pohybuje v rozmezí 23-25 °C. Koupání v něm je tak zajímavým a současně příjemným zpestřením pobytu bez ohledu na počasí a roční období. Pramen je tak mohutný, že dokáže za 72 hodin vyměnit celý obsah jezera.

Vedle koupelí v termálním jezeře, jehož teploty dosahují v létě až 38°C, můžete v Hévíz vyzkoušet i lázeňské kúry, které jsou doplněny i dalšími léčebnými terapiemi jako např. masážemi, zábaly, stejně jako pitnou kúrou apod. Medical wellness neboli lékařsky kontrolované kúry se věnují každému jednotlivci zvlášť a přizpůsobují se jeho potřebám. Důležitou složkou procedur je uvolnění stresu a vytvoření vědomí zdravého životního stylu. To vše můžete absolvovat ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích, které hostům vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami nabízejí také zkrášlující a peelingové procedury.

Pokud do Hévízu vyrazíte s dětmi, které přestane koupání v jezeře či bazénech bavit, žádný problém. Hévíz nabízí řadu dětských hřišť, která mají různé složení jednotlivých atrakcí a herních prvků a jsou rozesetá po celém městečku. Zábavu si zde tak najdou děti skutečně všech věkových kategorií. A pokud si rádi hrajete i v dospělém věku, můžete zkusit venkovní cvičící park.

Výlety a procházky kolem města Hévíz i do okolí nevyžadují předchozí přípravu a v orientaci pomáhají dobře viditelné turistické značky a rozcestníky. V okolí městečka Hévíz se nachází řada zřícenin hradů. Za zmínku stojí Tátice, Szigliget či  Sümeg, krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely.

A protože osobní zkušenost bývá tím nejlepším, připravili jsme pro vás soutěž o 3 balíčky obsahující  Hévízské speciality. Vychutnat si tak budete moci oceněné víno města Hévíz  nebo si v pohodlí domova užít relaxační koupel v přírodní černé rašelině přímo z termálního jezera.

Nápovědu hledejte na:  www.heviz.hu/cz

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Věra Bajgarová - Psáry, Vlasta Mikolášková - Praha, Marta Buličková - Vracov

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip