Babinet.cz  /  Magazín  /  Testujeme  /  Čtenářská recenze: Doro 8040 – chytrý telefon pro seniory

Čtenářská recenze: Doro 8040 – chytrý telefon pro seniory

13.6.2018 - redakce Babinet.cz

Telefon jsem pomáhala testovat mojí tchýni, které je 62 let. Po zapnutí telefonu jsme byly v úžasu, jaké má Doro 8040 ohromující barvy. Jsou syté a výrazné a na velkém displeji '5 palců,se nedá nic přehlédnout.

Velice snadné, intuitivní je menu telefonu. Vše seřazené podle abecedy, což tchýně s nadšením přivítala. Jelikož si i v dnešní době vede telefonní seznam pro jistotu i písemné, v menu se tedy velice dobře orientovala. Nikde se nic neroluje, jednoduše se sjíždí podle abecedy.

Z čeho jsem byla překvapena já? Že jde mobilní telefon ovládat pres aplikaci MY DORO MANAGER. Je to aplikace, přes kterou "řídíte" telefon na dálku

Aplikace lze stáhnout zdarma, jak do chytrých telefonu tak třeba i do počítače.

Je to moc šikovný pomocník, když jste pryč a potřebujete např.: babičce pomoci s nastavením kontaktu, zvýšením či snížením jasu, tlačítka pro asistenci (které má i samotný telefon) a nebo třeba změnit velikost textu.

Dobře propracovaná ,je také odezva displeje po dotyku. Je to dobře přizpůsobeno starším generacím, takže telefon reaguje "pomaleji“, aby se dobře ovládal.

Ale nenechte se zmýlit. Doro 8040,není žádný "šnek". Disponuje 2GB RAM.

To znamená, že telefon dostatečně rychle reaguje. Třeba při sjíždění internetu, hledání na google, nebo při sledování filmů online.

Telefon má i slušnou paměť a to celých 16gb.Vejde se hned několik alb rodinných fotografii a jiné. A to vše opět jednoduchýmn ovládáním.

Hlasitost a zvuk také nezůstal pozadu. Nemusíte se bát, že neuslyšíte, když bude někdo volat, když přijde sms atd. Telefon je navíc i kompatibilní s naslouchátky.

Sledování filmů je opět pěkná podívaná. Už jen třeba díky zmiňovaným barvám a zvuku.

A v poslední řadě fotoaparát. Opět lehká manipulace, což vyhovovalo i mně, jako mladší generaci. Fotografie jsou ostré a mají pěkně vyvážené barvy.

Nechybí ani blesk a 8mpx. Přední 2mpx.

Fotoaparát si tchyně nemůže vynachválit. Ted má krásné kvalitní fotografie své pudlí psi smečky.

Za mě i tchýni Věrku mohu jen doporučit

Ilona Zochová ze Sokolova (foto)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Tynucha
26.10.2018 02:12

Vašemu nadšení se vůbec nedivím, Doro vlastním také, delší dobu, to ještě u nás na trhu nebyl. Mám ale ještě tlačítkový- véčko. Jmenuje se Miláček a je to můj kamarád. A ano, má nádherné čisté syté barvy, přesto neagresivní. Všechno přehledné, velké a vymyšlené pro nás, starší ročníky. Švédská značka Doro se na nás specializuje a daří se. Ač jsem si už pořídila i founa, stále používám i svého Miláčka a jen tak se ho nevzdám. A když tak čtu co jste napsala, docela mě mrzí, že jsem si toho founa nekoupila zase od Doro! Určitě bych se s ním "neprala" tak, jak se "peru" s tím novým... ale už se holt stalo.............takže ano, za mě Doro- výborná volba pro starší ročníky!!

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.