Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Liberecký kraj  /  Zpátky do pohádky na Zámku Svijany

Zpátky do pohádky na Zámku Svijany

12.6.2018 - redakce Babinet.cz

Pivovar Svijany před pěti lety odkoupil Zámek Svijany a vytvořil z něj atraktivní centrum kulturního dění a vyhledávaný turistický cíl v Pojizeří. Od otevření zámku pro veřejnost po jeho rozsáhlé rekonstrukci už uběhly dva roky. Letos toto výročí připomenou v neděli 17. června Zámecké slavnosti. Pro jejich návštěvníky je připraven bohatý program, který bude probíhat v celém areálu zámku a v němž si na své přijdou děti i dospělí.

Areál zámku se otevře v 9.00 hodin ráno doprovodný program na nádvoří zámku začne o půl hodiny později. Zámkem budou provázet pohádkové postavy. Pro nejmenší bude připravena zábavně-naučná hra, ve které se dozvědí zajímavé informace o zámku, jeho okolí a také o tom, jak se vaří pivo. Během prohlídek budou moci návštěvníci obdivovat zámeckou kapli s pečlivě zrestaurovanými freskami, výstavní prostory přibližující historii zámku nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí obce Svijany z doby bronzové.

Na pódiu na nádvoří zámku budou během dne probíhat šermířská, pohádková i kouzelnická představení včetně několika koncertů zpěvačky Míši Mervartové. „Letošní program Zámeckých slavností je skutečně pestrý a návštěvníci se rozhodně nebudou nudit. Ve spolupráci s Pivovarem Svijany budou probíhat i prohlídky pivovaru, na které je nutné se předem objednat,“ říká Libor Stejskal, manažer Zámku Svijany. Nebude podle něj chybět ani slavnostní naražení piva Zámecký Máz, který pivovar uvařil ke slavnostnímu otevření zámku v roce 2016 a od té doby patří do široké nabídky svijanských piv.

Zámeckou zahradu zaplní zvířata z Mini ZOO Hrabětice nebo sokolník se svými dravci a vzácnými ptáky. Děti se budou moci projet na oslících a ponících po zahradě a pokud ještě nebudou mít dost, můžou si v dobové venkovní peci upéct vlastní chléb. „Těší nás, že se k nám na Zámek Svijany lidé stále rádi vracejí, ať už na tradiční každoroční akce, výlety nebo se zde ubytují v našem Hotelu Zámek Svijany. Doufáme, že takových lidí bude čím dál tím více. Proto se také snažíme přicházet se zajímavými akcemi a novinkami. Letos si například návštěvníci mohou nově udělat piknik v naší krásné zámecké zahradě,“ uzavírá Libor Stejskal. Veškeré informace o plánovaných akcích na Zámku Svijany naleznete na www.zameksvijany.cz.

Program Zámeckých slavností

9:00

Otevření zámecké brány pro veřejnost

9:30

Hudební zahájení s Míšou Mervartovou

10:00

Šermířská exhibice – Alterum

10:30

Slavnostní naražení sudu Zámeckého Mázu

11:00

Kouzlení s Čáry Klukem

11:30

Honza Popleta a Žluťák – představení pro děti

12:00

Sokolnické vystoupení s Pavlem Řehkou

13:00

Pohádkové písničky s Míšou M.

13:30

O ruku bohaté vdovy – šermířské představení Alterum

14:00

Balónkování s Čáry Klukem

14:30

Princeznovské představení s Honzou Popletou

15:00

Sokolnické vystoupení s Pavlem Řehkou

15:30

Soutěžně hudební blok s Míšou M.

16:00

Šermířská exhibice – Alterum

16:30

Kouzlení s Čáry Klukem

17:00

Muzikálové melodie s Míšou M.

18:00

Konec

 

KDE: Zámek Svijany

KDY: 17.6.2018 od 9 do 18 hodin 

ZA KOLIK:  Venkovní areál 50 Kč/ 30Kč, Prohlídka zámku 60 Kč/ 40 Kč, Prohlídka       pivovaru 50 Kč

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip