Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Oblíbená aviváž: slouží opravdu jen k praní?

Oblíbená aviváž: slouží opravdu jen k praní?

14.7.2018 - redakce Babinet.cz

Měkké a voňavé prádlo. Pokud tento svůj úkol zvládá aviváž perfektně, proč by měla umět ještě něco navíc? Nemusí. Ale přesto umí. Po tom, co aviváž nalijete do pračky, nemusí její mise zákonitě končit. Víte, jakým způsobem ještě můžete aviváž v domácnosti využít? Provoní, čistí, leští a zvládne mnoho dalšího.

Nenápadná, ale užitečná

Štíhlá a krémová. Když zrovna neperete, nezavadíte o ni ani pohledem. Takto nenápadně a skromně si u pračky postává aviváž. Jako někde na (mezi)zastávce. Možná totiž čeká, až na ni znovu přijde řada. Ale ta přijde až v případě dalšího praní. A to je škoda. Aviváž může být v domácnosti velkou a spolehlivou pomocnicí.

Koneckonců, aviváž nekupujete zrovna za pár korun. Tak ať se předvede, ne?

3x HURÁ pro aviváž

1. Podlaha, jako zrcadlo

Plovoucí podlaha, nebo linoleum. Ne vždycky se tyto typy podlah lesknou rychle na povel tak, jak bychom si představovali. I když pravidelně uklízíte, jsou často matné, až zašlé. Šmouha sem, šmouha tam a vynaložené úsilí bylo zbytečné.

Do teplé vody proto nalijte zhruba vršek aviváže. S touto směsí podlahy vytřete. Bude to u vás nejen krásně vonět, ale podlaha se krásně rozzáří. Totéž platí pro zrcadla, okna, lustry i skleněné výplně dveří.

2. No nazdar, tapety dolů

Kdo? Řekněte, kdo by proboha dobrovolně tapetoval? Lépe řečeno sundával staré tapety. Zbavování se starých tapet je úmorné a je zakázáno v přítomnosti žen. Nejdřív manželku pošlete k rodičům a až pak se pusťte do práce.

Tuhle namáhavou záležitost si podstatně zjednodušíte, když použijete aviváž. Rozprašovač naplňte půl na půl vodou a aviváží. Protřepte a nechte chvíli odstát. Pak kousek po kousku tapety vlhčete připravenou směsí. Můžete si tapety navlhčit i den předem. Pak je sundávání starých tapet úplnou hračkou. Stihnete vytapetovat, uklidit a ještě zajet pro ženu.

3. Zaseknutý zip? Teď ne!

Jste na chodbě a už jste měli vyrazit. Poslední úprava, pozhasínat, zapnout bundu a běžíte. Ale vy neběžíte nikam. Stojíte zoufale u dveří a zápasíte se zaseknutým zipem. Nejdřív se jezdce snažíte v klidu rozpohybovat. Nic. Napínáte bundu. Nic. Krčíte se, funíte, pot už vám kape do očí a nakonec vám zip zůstane v ruce.

Tak příště jinak. Skočte do koupelny, kápněte trochu aviváže do jezdce, i do dráhy zipu a je to. Můžete jít.

 

Napsala Bára Klímová

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.