Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Když nové boty tlačí: 7 tipů, jak být jako v bačkůrkách

Když nové boty tlačí: 7 tipů, jak být jako v bačkůrkách

2.6.2018 - redakce Babinet.cz

Puchýře, odřeniny, otlaky a příšerná bolest. Ale když vám se ty nové krásné boty tolik líbily. Nedala jste si je vymluvit a tak si teď musíte jejich rozchození odtrpět. A k tomu ještě vyslechnout lamentování manžela. Je samé: já ti to říkal. Ale pomůže něco? Ano, pomůže. Manželovi ne, ale vám ano. Ne, nebojte. O amputaci prstů tady není řeč.

Těm lodičkám prostě sluším

To je bezpochyby naprostá pravda. Těm novým lodičkám opravdu slušíte. Kam v nich ale dojdete, když tak strašně tlačí? Bohužel nikam. Jednou se v nich došouráte na schůzku a milé boty si to po návratu posviští na místo v botníku. Ovšem na místo, kde už jsou další odpadlíci se značkou: UŽ NIKDY!

Co teď? Jak boty rychle a efektivně rozchodit, roztáhnout a přizpůsobit k obrazu svému?

1) Obyčejná svíčka

Když boty řežou a zarývají se vám div ne do masa, pomůže obyčejná svíčka. Místa, ve kterých je nepohodlí nejhorší, bohatě projeďte svíčkou. Nejlépe několikrát.

2) Zase ten všemocný ocet

Naducaný chomáček vaty navlhčete octem a vsuňte do bot. Špička přes noc krásně povolí. Pak stačí nechat boty jen vyvětrat. Jsou velké tak, jak potřebujete a navíc bez bakterií.

3) Alpové ponožky

Ne, nemusíte se procházet s ponožkami v botách a mazat se Alpou. Opět stačí nacucat tlusté ponožky Alpou, smotat a nacpat do bot. Nakonec boty přestanou vzdorovat a roztáhnou se.

4) Mokro v botách? Tentokrát ano

Když se v botách objeví mokro, jasně to svědčí o jejich nekvalitě. Pokud tedy nemluvíme o žabkách. Nicméně když potřebujete botky o něco zvětšit, klidně v nich zmokněte. Nejlépe i s ponožkou a pak by bylo vůbec nejlepší, kdyby vás domů čekal pořádný kus cesty. Ale kdo by toto mučení dobrovolně podstupoval? Stejný výsledek bude i při menším utrpení. Namočte pořádně ponožku a vklouzněte s ní do boty. Stačí, když se projdete třeba jen po chodbě.

5) Deodorant jako tlumič bolesti

Pokud deodoranty nepoužíváte, ale nějaký ještě doma leží, nevyhazujte ho. Boční části boty deodorantem potřete. Boty se malinko zvětší, ale hlavně vás nebudou řezat, nebo odírat pokožku. Žádné odírání, tedy žádné puchýře.

6) Za trest s nimi do mrazáku

Když si prostě nedají říct, zavřete boty přes noc do mrazáku. Pokud to ovšem materiál dovoluje. Jinak by se vám tento způsob mohl pěkně nevyplatit. Než je do mrazáku vložíte, ještě je pro jistotu naplňte sáčky s vodou. Jeden do každé boty a máte vystaráno. Boty se postupným mrznutím vody hezky roztáhnou.

7) Strouhanka. Budou řízky? Ne, ta je do bot

Naplňte sáčky obyčejnou strouhankou. Sáčky pak vložte přes noc do mrazáku. Ráno vytáhněte a vložte do špiček bot. Vnitřní část se zjemní a boty lehce povolí.

 

Napsala Bára Klímová

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip
  • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

  • Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

  • Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

  • Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

  • Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.