Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Karlovarský kraj  /  Nová výstava v Mattoni Muzeu

Nová výstava v Mattoni Muzeu

15.5.2018 - redakce Babinet.cz

Jak fungovala slavná firma Heinricha Mattoniho ve svých začátcích před téměř 150 lety? Jaké profese byly se stáčením minerální vody v polovině 19. století neodmyslitelně spojeny? Jak probíhala přeprava lahví? Kdo byl zakladatel slavné značky a jak žili lidé, kteří ve firmě pracovali? S tím vším návštěvníky seznámí nová výstava Ve firmě Heinricha Mattoniho, která bude odhalena 15. května v Mattoniho Muzeu.

Od poloviny května mají návštěvníci Mattoni Muzea šanci nahlédnout do fungování začínající firmy Mattoni a seznámit se s profesí lahvářek, bednářů a dalších zaměstnanců Kyselské stáčírny.

Pohledem na odívání v kontextu doby výstava navazuje na loňskou výstavu kostýmů ze seriálu Já, Mattoni. Stálou expozici Mattoni Muzea doplňuje o dobově oděné figuríny a rekvizity, vytváří autentickou atmosféru dění ve firmě, ukazuje historii firmy Mattoni z jiného úhlu a zakladatele značky Heinricha Mattoniho jako osvíceného zaměstnavatele.

Firma Mattoni založená v roce 1873 je jednou z mála českých firem, jejíž tradice vydržela až dodnes a současní majitelé udržují slávu značky Mattoni započatou před 145 lety Heinrichem Mattonim.

I letos se muzeum zapojí do Festivalu muzejních nocí. První festivalový víkend si mohou návštěvníci prohlédnout novou výstavu zdarma a v prodloužené otevírací době. Od pátku 18. do neděle 20. května bude muzeum otevřené až do 19 hodin.

Na vstup do muzea zdarma se mohou těšit i výletníci, kteří se vydají na Kyselské slavnosti 26. května.

Autorkou výstavy je výtvarnice Veronika Kudláčková Psotková ve spolupráci s kostýmní výtvarnicí a autorkou kostýmů ze seriálu Já, Mattoni Andreou Královou. Historické reálie dodal místní historik Stanislav Burachovič a další příznivci historie Mattoni.

OTEVŘENO:

od 1. 4. do 31. 10. 
denně od 9–17 hodin, 
pondělí zavřeno.
poslední prohlídka v 16 h

Výstava ve firmě Heinricha Mattoniho:  od 15. května do 16. září

ADRESA:
Kyselka č.p. 64, 
Löschner, 362 72 Kyselka

GPS: 50.2626633N, 13.0045736E

TELEFON:
+420 602 522 615

E-MAIL:
muzeum@mattonimuzeum.cz

nutnost rezervace pouze pro skupiny nad 15 osob

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip