Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Plzeňský kraj  /  Plzeňské dvorky 2018

Plzeňské dvorky 2018

15.5.2018 - redakce Babinet.cz

Rádi objevujete skrytá místa, mimo oficiální turistické trasy? Pak zažijte dvorky! Netradiční festival Plzeňské dvorky 2018 v sobotu 19. května zpřístupní 18 známých i méně známých dvorků v centru západočeské metropole, spolu s jejich poutavými příběhy a historií.

Věděli jste například, že je v Plzni dvorek Kinetický nebo že na jednom z plzeňských dvorků je zachovalá chlebová pec a na jiném se skrývá studna? Poučení i zábava, včetně možnosti občerstvit se v přilehlém Šenku Na Parkánu, vás čeká při návštěvě dvorku Pivovarského muzea ve Veleslavínově ulici. Klenutým průjezdem vstoupíte do malebného dvora nepravidelného půdorysu, s dřevěnými pavlačemi, pivními sudy, kamennými středověkými portálky a do kamenné zdi osazeným právovárečným portálem z již neexistujícího domu z Malé ulice. K vidění bude i další zajímavý prostor – vyvýšená plocha proluky mezi dvojitými městskými hradbami, kde muzejníci na minichmelnici a minipolíčku s ječmenem pěstují dvě klíčové plodiny pro plzeňské pivovarnictví.

Navštívit dvorky můžete individuálně po celý den nebo společně s průvodcem. Komentované prohlídky jsou rozděleny na dva okruhy. Velký okruh 15 dvorků v centru města činí 100 Kč a malý okruh, který vás zavede mimo centrum, stojí 70 Kč. Součástí festivalu Plzeňské dvorky, pořádaného Nadací 700 let města Plzeň, je městská hra s řešením různých šifer, úloh a dalšími tematickými aktivitami.

KDE: Plzeň

KDY: 19.5.2018 od 10 do 18 hodin

ZA KOLIK: Velký okruh 15 dvorků v centru města činí 100 Kč a malý okruh, který vás zavede mimo centrum, stojí 70 Kč

Více informací: http://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/plzenske-dvorky-2/ nebo http://www.plzenskedvorky.cz/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip