Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Holení nohou: STOP podrážděné pokožce, STOP červeným pupínkům!

Holení nohou: STOP podrážděné pokožce, STOP červeným pupínkům!

20.7.2018 - redakce Babinet.cz

Dámy, hola, hola, léto volá. Jak nádherné to období. Už od rána se koupete ve vlastním potu, horko stupňuje agresi v MHD, teploměr za oknem zase ukazuje milion stupňů, byt je vypečený k padnutí a vyhlídky na chladivý déšť jsou hlášeny až na Vánoce.  No není to báječné? A co teprve téměř každodenní holení nohou? Chloupky si nedají říct a nedají, rostou, rostou a než odložíte žiletku, jsou tam zase. Jak docílit hladké a hebké pokožky, po celé délce oholených nohou? Jak se vyhnout zarudlému podráždění a zarůstání chloupků?

Sliby, chyby

Také sama sobě slibujete, že příště si na depilaci konečně uděláte čas? A pak, jako už tolikrát, zase proletíte sprchou, žiletkou dřete nohy stylem dítěte, které zuřivě čmárá fixou po papíře a máte za 6 vteřin hotovo? Až pak, když na restaurační terase přehodíte nožku přes nožku, si všimnete (a nemyslete si, toho si nelze nevšimnout), že místo hladkých, modelkovských lýtek, máte jen zarudlou mapu plnou pupínků. Taky zůstal chloupek tady a támhle a i tam, kde byste ho ani nečekaly.

Na kvalitní (a vůbec ne drahou) depilaci nohou potřebujete trochu času. Péče, kterou nohám věnujete, se vám vyplatí a vrátí v podobě hladké pokožky bez podráždění. Léto tak bude hned o něco pohodlnější.

Nakonec je léto přece jen velmi příjemné období.

Jak tentokrát (a pak už pokaždé) holit nohy správně

1) Ostrá žiletka je základ

Tupým nožem také nenakrájíte maso na úhledné plátky. Stejné je to s žiletkou. Tupá žiletka vám nohy jen rozdráždí, ale nic moc neoholí. Nezapomínejte proto žiletku pravidelně měnit a dbejte také na její údržbu. Nevymývejte ji proudem vody proti ostří.

2) Nespěchejte

Hned po té, co sebou plácnete do vany, na žiletku zapomeňte. Chloupky, které správně nahřejete teplou vodou, jdou oholit snáz. Dopřejte si proto ve sprše alespoň patnáct poctivých minut, než s holením začnete.

3) Zase ten všemocný ricinový olej

Ještě pořád vám ricinový olej přijde jako zbytečná investice? Tak pozor pozor. I tady pomůže. Chloupky změkčí, pokožku zároveň zvláční a vyživuje.

4) Opravdu je to nutné nejdřív po směru?

Ano, je. Je to sice otravné a zdlouhavé, ale vyplatí se se překonat. Věnujte tomuto kroku minutku a nejdřív použijte žiletku po směru chloupků. Až pak proti směru. V tomto kroku už předcházíte zarudlé pokožce.

5) Střídejte teplou a studenou vodu při oplachování

Nohy nakonec opláchněte nejdříve teplou a pak studenou vodou. Dvakrát až třikrát prostřídejte.

6) Ručník není mučicí nástroj

Jak si běžně sušíte nohy? Dřete ručníkem nohu nahoru a dolů? Nedělejte to. Zvlášť ne po holení. Nohy ručníkem lehce poklepávejte.

7) Naučte se pečovat o hladké nohy

Vyberte si přípravek, který vám sedí a nijak vás nedráždí. Ten pak vždy použijte po holení jako závěrečný rituál.

 

Napsala: Bára Klímová

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip